Kontakteeru meiega

Ray Dalio: Keskpangad võivad paari aasta pärast väljakutsetega rinda pista

Arvamuslood

Ray Dalio: Keskpangad võivad paari aasta pärast väljakutsetega rinda pista

Maailma suurima hekifondi Bridgewater Associates asutaja Ray Dalio sõnul seisab keskpankadel paari aasta jooksul ees väljakutse, kuidas majanduskasvu ja inflatsiooni tasakaalustada. 

Kuna USA on majandustsüklis hetkel Euroopast eespool, tähendab see Dalio arvates, et USA võib vähendada oluliselt varem rahalisi stiimuleid ja tõsta intressimäärasid.

“Oleme tsükli osas, kus pole ei liiga kuum ega liiga külm,” sõnas Dalio Bloombergile. “Meil on kasv ning ei eksisteeri inflatsiooniprobleemi. See on tsükli ilus osa.” Tsükli nii-öelda “ilusast” osast järgmisesse faasi liikudes leiame eest palju pidurdavaid faktoreid, arvab Dalio.

“USA-s ollakse tsüklis veidike kaugemal, seega seal on tulemas kiiremad intressimäärade tõusud. Euroopas ollakse sellest natuke maas, seega tulemusena lõppeb kvantitatiivne leevendamine ning intressimäärade seas ei toimu erilist liikumist,” räägib Dalio.

Dalio ei usu, et majandust varjutaks erilised probleemid just praegu, ent kahe aasta pärast näeb ta tekkimas olukorda, mida võib maailma keskpankadel olla keeruline tasakaalustada.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Arvamuslood

Üles