Kontakteeru meiega

INTERVJUU | Frankie Animal: kerge konkurentsihimu sunnib pidevalt edasi liikuma

Von Krahli teater, Tallinn. 6.04.2018. Tallinn Music Week. Frankie Animal Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Intervjuud

INTERVJUU | Frankie Animal: kerge konkurentsihimu sunnib pidevalt edasi liikuma

Neist voolab välja nõnda mõnusat poprokki, mis paneb igaühe lava ees liikuma, või siis viib sügavatesse mõtetesse. Marie M. Vaigla, Jan-Christopher Soovik ja Jonas Kaarnamets on Frankie Animal.

Mis või kes on teid inspireerinud muusikat looma?
Suureks mõjutajaks on kindlasti sõbrad/tuttavad, kellest on meie ümber tekkinud väga tugev kogukond. Andekad inimesed su ümber panevad sind ennast ka palju rohkem pingutama ja kerge konkurentsihimu sunnib pidevalt edasi liikuma.

Kes on teid muusikaliselt kõige rohkem mõjutanud?
Mingid nö “tüviartistid” (nt Led Zeppelin, Feist), kelle juurde mingi aja tagant alati tagasi pöördume, kuid igapäevaselt kuulame palju seinast seina värsket muusikat, mille sulam jõuab lõpuks ringiga ka loomingusse.

Mis on olnud teie suurimad väljakutsed artistina?
Hoida sama bändi enda jaoks huvitavana ja elujõulisena juba kuuendat aastat. Alati oleks lihtsam lõpetada, kui ühest bändist tüdined ja alustada uue ja huvitavamaga, kuid miski on meid Frankie juures nii kaua ikkagi hoidnud.

Millise senise esinemise üle olete kõige uhkemad?
Võibolla esinemine eelmisel aastal KUMUs, kus me esinesime laiendatud koosseisus ning suutsime oma muusikale kunstniku abil live’s uue dimensiooni lisada.

Milline on teie lemmik kontserdipaik ja miks?
Kohad, kus saab hästi lähedase kontakti publikuga. See tähendab tihtipeale väikest, hubast kohakest nagu näiteks kellegi kodu. Rahvast ei peagi massides olema, on need, kes tõeliselt naudivad ja päriselt sinu muusika sisse lähevad.

Milline on teie meeldejäävaim kontserdikogemus?
Kindlasti eelmainitud KUMU kontsert. Ka 2017. aasta Intsikurmu live on väga eredalt meeles ning muidugi ei saa mainimata jätta Eesti Laulu finaali Saku Suurhallis.

Kuidas muusikuna edu määratlete?
Nohh… eks igasugused edetabelid ja numbrid on ju toredad, kuid ainult selle nimel muusikat teha on vist natuke vale. Kõigepealt peaks ikka endale meeldima. Kui see kuskil tabelites ilmub, on tore, kui ei ilmu, siis peaks ikka tore edasi olema.

Kus näete bändi 10 aasta pärast?
Ikka laval.

 

Frankie Animali saab näha-kuulda:
13. juuli – LAEV – Tallinn
14. juuli – Music Playground Festival 2018 – Riia, Läti
22. juuli – Positivus Festival 2018 – Salacgriva, Läti
27. juuli – Sweet Spot Festival 2018 – Tallinn
25. august – Kultuuriöö 2018 – Tallinn
26.august – Anija mõis – Anija

 

VIDEO! Frankie Animal – Funny feat. Jüri Pootsmann

Loe veel - Intervjuud

Üles