Kontakteeru meiega

Superangeli kiirendi kasvujuht: otsime asutajates meemägra ambitsioonikust

Kalev Kaarna Superangel Alpine House

Intervjuud

Superangeli kiirendi kasvujuht: otsime asutajates meemägra ambitsioonikust


Kalev Kaarna, kes juhib Superangeli kiirendiprogrammi Alpine House, ütleb, et ambitsioonikus on üks peamisi iseloomujooni, mida nad investoritena asutajates otsivad: “Oma inkubatsiooniprogrammi otsime eelkõige globaalsete plaanidega tarkvaraettevõtteid, mille loojatel on lisaks ambitsioonikusele olemas ühelt poolt kuulamis-õppimisoskus ning teisalt piisavalt jäärapäisust, mis aitab oma rajale kindlaks jääda.”

Superangel on üks Eesti tuntumaid varajase staadiumi investeeringufirmasid, kelle portfellis on mitmed Eesti “ükssarvikud” või selleks pürgivad idufirmad – alatest Boltist ja Fortumost kuni Veriffini. Tänaseks on Superangel välja töötanud ka kiirendiprogrammi Alpine House, mida juhib Kalev Kaarna.

“Alustasin Superangelis eelmisel aastal koos Alpine House programmi esimese portsu idufirmadega,” ütleb koolitussektori taustaga Kaarna. Alpine House inkubaatorprogrammi valiti eelmisel sügisel viis idufirmat, kellele pakutakse tuge terve aasta jooksul.

“Erineme teistest kiirenditest just sellega, et me ei võta vastu suuri gruppe, vaid keskendume valitutele. Neile pakume personaalset lähenemist ja pikaaegset pühendumust. Samuti pakume kohe alguses ligipääsu suurele turule, mis annab meie idufirmadele ainulaadse kogemuse.” Vastavalt iga inkubeeritava profiilile viib Superangel nad neljaks nädalaks kas USA, Singapuri, Kanada või Euroopa turgudele.

Aasta pikkune programm peaks aitama idufirmadel oma väärtust kümnekordistada ning jõuda eesmärgini, et nood suudaksid järgmistes rahastusvoorudes kaasata 1–3 miljonit eurot.

Kuna Superangel on maailmamastaabis pigem väike fond ning igasse idufirmasse investeeritakse lisaks rahale ka pikalt aega ja nõustamist, siis valitakse oma kiirendisse idufirmasid ettevaatlikult. Idufirma asutajates otsitakse just seda, et arendatav ettevõte paneb tal endal silmad särama ning ollakse avatud õppimisele ja kiirendi pakutavale nõustamisele – samas oma liistudele kindlaks jäädes. Superangel otsib ettevõtjaid, kelles on piisavalt “meemägra suhtumist” – oskust tõusta püsti ka pärast kobra käest hammustada saamist. Lisaks asutajale on väga tähtis roll ka teistel tiimiliikmetel, kes tihti kannavad idufirmades just sisulist teadmist. Meeskonna arendamiseks ja hoidmiseks pakub Superangel ka vastavat mentorlust, mis kestab läbi aasta. Sarnane mentorlus on idufirmadele ka müügisüsteemi ülesehituseks.

Oma väiksusest hoolimata on Superangel toeks ka Eestist väljaspoolt pärinevatele idufirmadele – näiteks Singapuri-päritolu Tribe Theory ning USA-Eesti päritolu Snackable. Täna kiirendis olevate idufirmade vahel Kaarna lemmikut valida ei oska: “Kõik on äged ja paljulubavad ettevõtted, millel tasub silma peal hoida – Montonio, Sprayprinter, Reportauto, Hugo.legal ja Hoopy”

Loe veel - Intervjuud

Üles