Kontakteeru meiega

Alaväärsuskompleks? Eesti spetsialistid ei tunne oma tegelikku väärtust

Uudised

Alaväärsuskompleks? Eesti spetsialistid ei tunne oma tegelikku väärtust

Statistikale tuginedes selgub, et IT-sektoris töötavad eestlased ootavad oluliselt vähem palka kui tööandja on valmis neile ise pakkuma. Vahe ootuste ja tegeliku pakkumise vahel on 30%. 

Statistika avaldanud mobiilirakenduse MeetFrank tegevjuht Kaarel Holm märgib, et kui varasemalt on meediast läbi käinud, justkui oleks eestlaste palgaootused liiga kõrged, siis kõrgepalgaliste spetsialistide turul on olukord vastupidine. “Nõudmine ületab tuntavalt pakkumise ja tööandjad on sunnitud pingutama talentide värbamiseks,” märgib tegevjuht.

Eestlased ei oska end vääriliselt hinnata

Kõige kõrgemat palka on tööandjad valmis maksma andmeteadlaste ning IT- ja süsteemiadministraatorite eest. Kui viimased ise küsivad keskmiselt 2100-eurost brutopalka, siis tööandjad oleksid valmis maksma ligi 3100-eurost mediaanpalka.

Tegelikust turuväärtusest madalamaks peavad end ka näiteks disainerid, kes ise oleksid rahul 1800-eurose brutopalgaga, samas kui tööandja oleks valmis maksma 32% enam ehk ligi 2700 eurot.

Kaarel Holm näeb andmete pealt, et jõupositsioon on tugevalt töötajate käes, kelle probleemiks on madal enesehinnang. “Meie eesmärgiks on tõsta inimeste enesekindlust ning anda neile ülevaade sellest, mis on nende karjäärivõimalused ning kuidas nende praegune töökoht turuolukorraga võrreldes paigutub,” avaldas Holm, kelle sõnul ei puuduta see vahe üksnes IT-sektorit.

Sama probleem kerkib esile nii õigusvaldkonnas kui ka turunduses ja kommunikatsioonis. Kui esimese puhul asuksid inimesed uuele tööle keskmiselt 1792-euro suuruse palgaga, siis tegelikult oleksid tööandjad valmis maksma 2324 eurot. Turunduse ja kommunikatsiooni valdkonnas on samad numbrid 1855e ja 2325€. Üksnes finantssektoris ja personalijuhtimises on inimeste palgaootus mõnevõrra väiksem kui see, mida tööandjad oleksid valmis pakkuma.

Jätka lugemist
Sulle võib huvi pakkuda...
Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles