Kontakteeru meiega

Alkoholiralli Lätti sai jaanipäeva puhul hoo sisse

Läti alkohol. Kaubandus. Foto: Tarmo Lutter/PM/SCANPIX BALTICS
Alkoholi läbimüüginumbrid Lätis on rekordilised. Foto: Tarmo Lutter/PM/SCANPIX BALTICS

Uudised

Alkoholiralli Lätti sai jaanipäeva puhul hoo sisse

ERRi sõnul on jaanipühade eel alkoholiturism Lätti mitmekordistunud. Ainažis käinud rahvusringhäälingu reporterid vahendasid, et juba enne keskpäeva oli liikumine keeruline nii poes endas kui ka parkimisplatsil.

Superalko parkla Ainažis oli esmaspäeva hommikul kella 11 paiku peaaegu täis ja kaupluses liikumine osutus keeruliseks. Aktuaalse Kaamera poolt intervjueeritud Gert tuli jaanijooke ostma Sakust. Küsimuse peale, kas Lätis-käimine ennast ära tasub, vastas ta, et tasub ikka: “Perega koos, mitte ainult siia poodi, vaid saab käia Jurmalas jne ja siis mööda minnes läbi tulla,” rääkis ta.

Lahja alkohol kõige populaarsem

Alkoholi läbimüüginumbrid on rekordilised. “Kindlasti poole võrra on enne pühi veel suurenenud. Eelmise aastaga võrreldes kordades,” rääkis SIA Aldar Latvia juhatuse liige Lauri Uibo. Nii Lauri Uibo kui klient Gerti sõnul on kõige populaarsem õlu. Lisaks on populaarne ka long drinkid ehk “longerod”. Kangemast alkoholist eelistatakse viina ning viskit. Lisaks Eesti klientidele on suur osa Läti alkoholirallist osavõtjatest soomlased.

Loe uudist edasi ERRi portaalist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles