Kontakteeru meiega

Audi juht vahistati seoses emissiooniskandaaliga

Audi tegevjuht Rupert Stadler. Foto: REUTERS/Michael Dalder
Audi tegevjuht Rupert Stadler vahistati. Foto: REUTERS/Michael Dalder

Uudised

Audi juht vahistati seoses emissiooniskandaaliga

Täna lõi automaailmas laineid Audi tegevjuhi Rupert Stadleri vahistamine. Võimude sõnul on Stadleri kinnipidamine seotud diiselautode heitgaasipettusega. 

BBC sõnul kinnitasid Stadleri vahistamist nii Audi emafirma Volkswageni kõneisik kui Münheni võimud. Ametivõimude sõnul ennetati vahistamisega võimalust, et Stadler üritaks asitõendeid hävitada.

Nii A6 kui A7 seotud

Skandaal lahvatas kolm aastat tagasi, kui avastati, et autotootja on leidnud viisi, kuidas heitgaaside mõõtmisel sohki teha. Sohitegemist võimaldanud seadmeid leiti algselt vaid Volkswageni autodelt, kuid nüüdseks on selge, et ka tütarfirma Audi pole patust puhas. Eelmisel kuul tunnistas Audi, et veel 60,000 Audi A6 ja A7 mudelit võivad pettusega seotud olla.

Pettus ja kinnimätsimine

Volkswageni heitgaasipettus sai kurikuulsaks tänu sellele, et firma juhtkond üritas probleemi kinni mätsida – jättes mulje, et petuskeem oli teada ka kõrgematel tasanditel. Skandaal läks firmale maksma umbes 29 miljardit dollarit, kuid tundub, et mainekahju pole suur – eelmisel aastal sündis Volkswagenil uus müügirekord.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles