Kontakteeru meiega

Austraalias saab nüüd lennule registreerida näotuvastusega

Näotuvastus. Foto: REUTERS/Damir Sagolj
Paljud näevad näotuvastussüsteemis ohtu nii turvalisusele kui privaatsusele. Foto: REUTERS/Damir Sagolj

Uudised

Austraalias saab nüüd lennule registreerida näotuvastusega

TechCrunch kirjutas täna, et alates sellest nädalast on Sydney lennujaamas võimalik lennule registreerida ehk check-ini teha automaatse näotuvastuse abil. 

Austraalias planeeritakse traditsiooniline “ebamugav” lennule registreerimine asendada näotuvastussüsteemiga. Sel nädalal katsetab süsteemi esmakordselt lennufirma Qantas Sydney lennujaamas. Tuvastussüsteemi ei saa aga rakendada üleöö, kuna Sydney lennujaamast lendab igal aastal läbi 43 miljonit inimest. Võrdluseks – Tallinna lennujaamast lendas eelmisel aastal 2,6 miljonit inimest.

Nägu on uus pass

Sydney lennujaama juhtkonna sõnul plaanivad nad tulevikus kogu praeguse süsteemi ümber teha ning check-ini lauas passi, nutitelefoni ja kottidega žongleerimise asendada lihtsalt oma näo näitamisega. “Teie näost saab nii teie pass kui pardakaart kogu lennujaamas toimuva jooksul,” ütles Sydney lennujaama tegevjuht Geoff Culbert. Paar kuud tagasi teatas ka Singapuri Changi lennujaam, et hakkavad lennule registreerimisel ning pagasi ära andmisel passikontrolli asemel näotuvastust kasutama.

Mis saab privaatsusest?

Arusaadavalt on paljud aga uue süsteemi suhtes skeptilised ning näevad näotuvastussüsteemis ohtu nii turvalisusele kui privaatsusele. Näotuvastust kasutatakse ka mitmetes USA lennujaamades, kuid mitte lennule registreerimiseks, vaid väidetavalt turvalisuse tagamiseks. Seda on kritiseerinud aga nii privaatsust tähtsustavad aktivistid kui akadeemikud. Näotuvastussüsteemide kasutamine on maailmas veel vähe reguleeritud ning paljud näevad selles ohtu inimõiguseks olevale privaatsusele.

Loe veel - Uudised

Üles