Kontakteeru meiega

Avatud talude päeval osaleb pea 300 talupidamist

Avatud talude päev. Foto: PM/SCANPIX BALTICS/KRISTJAN TEEDEMA
Avatud talude päeval osalevatesse taludesse saab kohale ka tasuta bussiga. Foto: PM/SCANPIX BALTICS/KRISTJAN TEEDEMA

Uudised

Avatud talude päeval osaleb pea 300 talupidamist

22. juulil toimub neljandat korda üle-eestiline avatud talude päev, kus sel aastal osaleb 296 talu ja tootmiskeskust. Taludesse viib huvilisi ka 11 tasuta bussi.

Avatud talude päev annab hea võimaluse uurida põllumeestelt, kuidas kaasajal taimi ja loomi kasvatatakse. „Eesti inimeste kokkupuude põllumajandusega on jäänud aasta-aastalt üha nõrgemaks ja see on väetis müütidele ning väärarusaamadele. Eesti põllumees on alati hoidnud külalistele väravad lahti ja on ikka valmis selgitama, kuidas kasvatatakse vilja ja karja ning miks tuleb põldudel ravida taimi ja tõrjuda kahjureid,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo. Hetkeseisuga osaleb 2018. aastal avatud talude päeval 296 talu ja põllumajandustootmist.

Tasuta bussid

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt on talude külastamiseks käima pandud ka tasuta bussiliini. Bussidest kaheksa sõidab ringi mandril ning kolm külastab Saaremaa talusid.Busside täpsed marsruudid on leitavad veebilehel www.avatudtalud.ee.

„Bussireiside kavandamisel ja talude valimisel oleme lähtunud sellest, et saaksime reisiseltskonnale pakkuda võimalikult mitmekülgset pilti Eesti talupidamistest. Bussireisidele ootame registreerima kõiki, kes sooviksid saada osa avatud talude päevast läbi põnevate reisikavade,“ sõnas Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse liige Kerli Ats.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu ja põllumajandustootmist ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 külastust. 2016. aastal osales 234 talu ja tehti ligikaudu 85 000 külastust. 2017. aastal külastati 280 talu, põllumajandustootjat ja maaettevõtet üle 120 000 korra.

Loe veel - Uudised

Üles