Kontakteeru meiega

Baltikumis hakati litsentseerima pankade investeerimisnõustajad

Majandus.ee: Luminor Foto: PM/Scanpix Baltics/EERO VABAMÄGI
Luminor on üks BFAA-ga liitunutest. Foto: PM/Scanpix Baltics/EERO VABAMÄGI

Uudised

Baltikumis hakati litsentseerima pankade investeerimisnõustajad

Üle 670 investeerimisasjatundja, kes töötavad Luminoris, Swedbankis, SEBs ja Danske Bankis, on saanud Baltikumis Baltimaade Finantsnõustajate Liidult (BFAA) litsentsi.

Alates 2018. aasta jaanuarist peavad finantsasutused tõendama, et nende investeerimisnõustamist ja investeeringutega seotud teavet pakkuvate töötajate teadmised vastavad MiFID II ehk finantsinstrumentide turge käsitleva direktiivi nõuetele. Oma liikmete ülesande lihtsustamiseks asutasid Baltikumi pangaliidud 2015. aasta lõpus BFAA. BFAA-ga liitusid Swedbank, SEB ja Luminor, et aidata kaasa laiaulatusliku ning praktilise raamistiku loomisele, mis finantssektorit toetaks.

Eestis 360 litsentseeritud spetsialisti

Investeerimisnõustajate ja investeerimisteabe pakkujate litsentseerimine algas 2017. aasta lõpus. Alates 2017. aasta detsembrist kuni praeguseni on litsentsi omandanud üle 670 finantsvaldkonna asjatundja, kusjuures üle 70% neist läbis eksami esimesel katsel. Eestis on litsentseeritud üle 360, Lätis 180 ning Leedus 130 spetsialisti. Eksamite tegemine jätkub ka käesoleva aasta mais ja juunis.

„Üldiselt võib öelda, et investeerimisnõustajad ja investeerimisalase teabe pakkujad on hästi kvalifitseeritud ning vastavad MiFID II direktiivis seatud standarditele. Eksaminandid hindasid eksamiküsimusi üsna keerukaiks (kolm neljast), kuid head tulemust saavutatavaks ning pidasid üldist kogemust positiivseks,“ selgitas BFAA tegevjuht Marge Tooming. BFAA õppekavas on teemasid alates makromajandusest, investeerimisteenustest ja finantsinstrumentidest kuni käitumiskoodeksi ja ametieetikani.

Kindlustusturustusele vastava teenuse pakkumist alustatakse sügisel kolme eraldi litsentsi taotlemiseks: investeerimiskindlustuse nõustaja, elukindlustusnõustaja ja kahjukindlustusnõustaja.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles