Kontakteeru meiega

AS Betoonimeister käivitas Tapal kaubabetooni tootmise

Majandus.ee: Betoonimeister Tapa tehas Foto: Raivo Tiikmaa
 Tapale paigaldatud suure tootlikkusega mobiilse betoonitehase kolimine ja paigaldamine võttis aega ühe nädala. Foto: Raivo Tiikmaa

Uudised

AS Betoonimeister käivitas Tapal kaubabetooni tootmise

Eesti juhtiv betoonisegude tootja AS Betoonimeister alustas Tapal kaubabetooni tootmist. Betoonimeistri kontsernis töötab praeguseks 5 betoonitehast – lisaks Tapale ka Tallinnas, Jõhvis ning Tartus.

„Betoonisegude optimaalne veokaugus on kuni 50 km. Betoonikeemiat kasutades on tänapäeval võimalik betooni vabalt vedada kasvõi Tallinnast Tartusse,” ütles AS Betoonimeister juhataja Kalle Suitslepp. „Kuid ehitajal on parem tööd organiseerida ning transpordikulusid vähendada, kui betoonitehas ei asu väga kaugel. Oma viie betoonitehasega ning laia ja mitmekülgse autopargiga oleme võimelised operatiivselt teenindama ka kõige suuremaid ja keerulisemaid ehitisi üle Eesti,” lisas Suitslepp.

Võimalik ka tehnika ümberpaigutus

Vastavalt vajadusele on Betoonimeistril võimalus suuremate tellimuste korral kiiresti üle Eesti betooniveo tehnikat ümber paigutada. Tapale paigaldatud suure tootlikkusega mobiilse tehase kolimine ja paigaldamine võttis aega ühe nädala. Rohkem aega kulub liitumistele tehnovõrkudega. Hetkel toimub tootmine elektrigeneraatorit kasutades, elektrivõrguga liitumistööd käivad. Veega varustab tehast Tapa Vesi. Betoonimeistri Tapa tehase on üles leidnud juba esimesed kliendid, koostööd on alustatud aktsiaseltsidega Tallinna Teed, Mapri Ehitus.

80 töötajat ja käive 17 miljonit eurot

AS Betoonimeister on 2005. aastal asutatud eesti omanikele kuuluv betoonisegude tootmise ettevõte. Ettevõtte autoparki kuulub üle 40 ühiku tehnikat betooni transpordiks ja pumpamiseks. AS Betoonimeister käive oli 2017. aastal 17 miljonit eurot. Ettevõttes töötab 80 inimest.

Viimastel aastatel on AS Betoonimeistri kaasabil valminud Eesti Rahva Muuseum, Kvartali keskus ja Physicum Tartus, Ülemiste liiklussõlm, Telia büroohoone, Hilton Tallinn Park Hotel ja Vanasadama kruiisikai Tallinnas, Jõestepõllu forellikasvatus Rutikveres, Koksvere farm Viljandimaal, Aseri tuulepark Lääne-Virumaal, Auvere elektrijaam, Sillamäe sadama konteinerterminal, VKG Petroteri esimene õlitehas, Jõhvi-Kukruse viaduktid Ida-Virumaal jpt.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles