Kontakteeru meiega

Blackberry on kujunenud kurjategijate meelistelefoniks

Uudised

Blackberry on kujunenud kurjategijate meelistelefoniks

Kanada ettevõtte Phantom Secure tegevjuhti süüdistatakse teadlikult kuritegevuse tarbeks Blackberry telefonide ümber kohandamises. 

Väidetavalt on firma teeninud kümneid miljoneid dollareid, kohandades Blackberry telefone turvalisemaks ning müües neid kuritegelikele ühendustele, kirjutab BBC.

Tegemist on esimese korraga, mil USA julgeolekujõud on jõudnud jälile ettevõttele, mis toodab sihtotstarbeliselt kuritegevuse jaoks krüpteeritud tehnoloogiat. Usutakse, et Phantom Secure pakkus teenuseid ka sellisele kurikuulsale ühendusele nagu rahapesu ja narkootikumidega tegelev Sinaloa kartell.

USA justiitsministeerium vahistas Phantom Secure’i tegevjuhi Vincent Ramose eelmisel neljapäeval ning teda süüdistatakse koos nelja äripartneriga. Neid süüdistatakse uimastite levitamise aitamises, mille eest on võimalik saada eluaegne karistus.

USA advokaat Adam Braverman arvab, et Phantom Service’i näol on tegemist ettevõttega, mis sai loodud rahvusvahelise kuritegevuse hõlbustamiseks. “Kaubitsejad, kaasaarvatud Sinaloa kartelli liikmed, kasutaksid krüpteeritud telefone narkootikumidega kauplemiseks, vältides täielikult õiguskaitsealast kontrolli,” sõnas advokaat.

Hinnanguliselt on maailmas kasutatud umbkaudu 20 000 Phantom Service’i  poolt kohandatud telefoni.

Iseenesest pole telefonide turvalisemaks muutmine midagi kriminaalset ning Phantom Service’i kaitseks võiks pealiskaudsel pilgul öelda, et ettevõte ei pruugi teada, mille tarbeks nende teenust kasutatakse. Uurijad on aga kindlad, et konkreetse firma puhul on tegemist spetsiaalselt rahvusvahelise narkokaubanduse hõlbustamiseks loodud ettevõttega.

Phantom Service’i poolt muudetud telefoni saab omastada vaid juhul, kui olemasolev klient annab uue kasutaja eest garantii – julgeolekujõudude sõnul aitab selline süsteem vältida õiguskaitseorganitel telefonidele käpa peale panemist.

BBC-l ei õnnestunud Phantom Service’ilt ega Blackberry’lt kommentaari saada. Uurijate sõnul leidus peale Blackberry ka muid ettevõtteid, mille tooteid kasutati kuritegevuse efektiivsemaks muutmises.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles