Kontakteeru meiega

Brexit survestab Eestit panustama EL-i eelarvesse viiendiku võrra rohkem

Uudised

Brexit survestab Eestit panustama EL-i eelarvesse viiendiku võrra rohkem

 

Brexitist tuleneva 10 miljardi suuruse augu lappimiseks Euroopa Liidu eelarves tuleb liikmesriikidel edaspidi rohkem panustama hakata. President Kersti Kaljulaid lubas Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile, et Eesti on nõus järgmisel perioodil sissemaksesse panustama rohkem – täpsemalt umbes viiendiku võrra.

Kui hetkel on Eesti sissemakseks Euroopa Liidu eelarvesse umbkaudu 200 miljonit, siis Suurbritannia lahkumisel kasvab see pea 250 miljoni suuruseks, teatab rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna asejuht Pille Pruunsild.

“Meil on perspektiiv ka järgmisel eelarveperioodil saada Euroopa Liidu eelarvest niivõrd palju rohkem vastu kui me sinna ise sisse maksame, et juba ainuüksi raamatupidamislikult on meie huvides võmalikult tugev Euroopa Liit ja Euroopa Liidu eelarve,” sõnas Pruunsild.

Välisministeeriumi asekantsler Matti Maasikas selgitas, et Eestil, kes on saanud ühe panustatud euro eest neli tagasi, pole sobilik hakata esimesena kuulutama seda, et kõik peavad nüüdsest juurde maksma. „On liikmesriigid, kes aastakümneid, kes kogu aeg on maksnud sisse rohkem, kui tagasi on saanud,“ sõnas Maasikas ERR-ile.

Kuidas Brexitist tulenev fondide vähenemine Eestit mõjutab, loe ERR-ist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles