Kontakteeru meiega

Bundesbank: Brexit nõrgestab Londoni rolli maailma finantskeskusena

Uudised

Bundesbank: Brexit nõrgestab Londoni rolli maailma finantskeskusena

Saksamaa keskpanga juhatuse liige Joachim Wuermeling ennustab Brexitile järgnevat valusat momenti Londonile, mil linn kaotab oma senise rolli maailma finantskeskuste seas. 

Wuermeling ennustas Euroopa ettevõtetele Brexiti-järgsel finantsmaastikul suuremaid kulusid, olemasolevate finantsteenuste vähendamist ning nõrgenenud tootlikkust.

“London ei säilita, nagu mõned seda väitnud on, oma praegust rolli finantskeskusena Euroopa Liidus peale EL-ist lahku löömist,” sõnas Wuemerling oma kõnes. “Isegi mitte kõige parema tahtmise juures ei leidu EL-ist väljaspool asendust vabaduste, õiguste ja kohustuste näol, mis tulenevad ühisturgu kuulumisest.”

Londoni rolli määratlemine Brexiti-järgselt kujuneb poliitikakujundajatele ja pankade juhtidele aina tähtsamaks, kuna umbkaudu 43% kõikidest eurotehingutest välisvaluutaturul käsitletakse Ühendkuningriikides, kirjutab Bloomberg.

Londoni mõjukuse langusest võidavad Ameerika ja Aasia linnad

Wuermeling kardab, et mitte ükski Euroopa linn pole võimeline Londonilt finantskeskuse rolli üle võtma. Ei Frankfurt, Amsterdam ega Pariis poleks võimelised võtma enda kanda globaalsete ülekannete teostamise raskust, mistõttu Bundesbanki juhatuse liige usub, et Brexiti tulemusena väljuvad olukorrast võitjatena muud maailma finantskeskused, eesotsas New-York’i, Singapuri ja Hong-Kongiga.

Brexit negatiivne mõju võib avalduda ka juba killustatud rahastamiskanalitele, finantsturgude tõhususele, finantsstabiilsusele ja ka reaalsele majandusarengule. Et sellega võidelda, tuleks Euroopal hakata välja töötama digitaalset infrastruktuuri, ühendamaks paremini kohalikke finantskeskusi. EL peaks Wuermelingi arvates ka ühtlustama õiguslikku raamistikku, vähendamaks piiriüleste ülekannete maksumust.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles