Kontakteeru meiega

Cinamon liitus rahvusvahelise kinovõrgustikuga

Kino Cinamon Tartu. PM/SCANPIX BALTICS/KRISTJAN TEEDEMAS
Kino Cinamon Tartu. PM/SCANPIX BALTICS/KRISTJAN TEEDEMAS

Uudised

Cinamon liitus rahvusvahelise kinovõrgustikuga

Barcelonas toimunud kinomaailma kokkusaamisel CineEurope valiti Cinamoni kinokett rahvusvahelise kinosid ühendava organisatsiooni UNIC värskeimaks liikmeks. UNICi eesmärgiks on propageerida Euroopa kinokultuuri, sotsiaalset ja majanduslikku ettevõtlust.

Cinamoni juhatuse esimehe Tatiana Tolstaya sõnul on UNICi liikmeks saamine mistahes kinoketi jaoks oluline verstapost: „Aastasele katseajale panime kenasti vastu, tõestasime end ning nüüd oleme esimene sõltumatu kinokett Baltikumis, mis on selle au osaliseks saanud. Meie jaoks sümboliseerib see liikmelisus aga ka vastutust: külalisi kinodes tervitades ei pea me olema mitte lihtsalt viisakad, heatahtlikud ja lõbusad, vaid kõik kinod peavad saama ka renoveeritud ning varustatud parima võimaliku kinotehnikaga.“

Cinamon avas äsja Tasku keskuses värskelt renoveeritud kobarkino, kuhu panustati ligi kaks miljonit eurot. Sügisel avatakse uued Cinamoni kobarkinod Tallinas ning Helsingis. Renoveerimisse on minemas Riia ja Kaunase kinod.

2005. aastal asutatud Cinamon on Eesti kinokett, mille peakorter asub Tallinna vanalinnas. 2018. aastaks on Cinamonil 7 kino 34 saaliga, uued kobarkinod Tallinnas ja Helsingis valmivad aasta lõpul ning Soome kõige uuem kino Helsingis – Pasilas, Tripla keskuses valmib aasta hiljem. Cinamon on tööandjaks ligi sajale inimesele.

Kinosid ühendava UNIC’i liitu kuuluvad kinoagentuurid, ühendused ja peamised Euroopa kinoketid, hõlmates Euroopas 37 territooriumi. Liidu töö ülesandeks on Euroopa filmiga tegelevatele ettevõtjate esindamine seadusloome juures ühtsena huvi pakkuvates küsimustes. Lisaks seisab UNIC hea ning ajakohase kinokultuuri säilitamise eest.

Loe veel - Uudised

Üles