Kontakteeru meiega

Coop Pank teenis esimesel poolaastal 2 miljonit eurot kasumit

Coop Panga juht Margus Rink. FOTO: SANDER ILVEST/POSTIMEES/SCANPIX
Coop Panga strateegia on integreerida lihtsamad pangateenused jaekaubandusega, ütleb panga juht Margus Rink. FOTO: SANDER ILVEST/POSTIMEES/SCANPIX

Uudised

Coop Pank teenis esimesel poolaastal 2 miljonit eurot kasumit

Coop Panga laenuportfell kasvas tänavu esimesel poolaastal 19,4 protsenti ja hoiuseportfell 17,1 protsenti, teatab BNS. Pank teenis esimese poolaastaga 2 miljonit eurot kasumit.

Pangaga liitus kuue kuuga 4900 uut klienti. Juuni lõpuks oli Coop Pangal kokku üle 40 000 era- ja ärikliendi ning väikefinantseerimisega tegeleval tütarettevõttel Coop Finants ligi 99 000 klienti, teatas pank. Panga hoiuste turuosa oli 2,1 protsenti ja laenuportfelli maht 1,5 protsenti.

Pangateenused kauplusest

“Coop Panga strateegia on integreerida lihtsamad pangateenused jaekaubandusega ja me oleme esimesel poolaastal astunud selleks mitmeid konkreetseid samme. Nii saab täna juba 28 Coopi poes avada pangakontot, vormistada pangakaarti ja esitada väikelaenu taotlust.

Lisaks tulime mais turule Coop Sula teenusega, mis võimaldab Coopi kaupluse kassast sularaha välja võtta ja lähima kuu jooksul on see teenus kättesaadav kõigis 350 Coopi kaupluses üle Eesti,” ütles Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink pressiteate vahendusel.

Äriklientide finantseerimine kasvab

Coop Panga juhatuse liige Hans Pajoma ütles, et tänu soodsale majanduskeskkonnale ja aktiivsele müügitööle kasvasid äriklientide finantseerimise mahud 29 protsenti ning liisingfinantseerimise mahud 69 protsenti.

“Oleme ettevõtete finantseerimisel keskendunud peamiselt väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Pakume klientide ärispetsiifikast lähtuvat operatiivset ja paindlikku krediidiprotsessi. Esimese poolaasta head tulemused näitavad, et kliendid on meie lähenemise turul hästi omaks võtnud. Näiteks Coop Liising kasvatas tänavu kuue kuuga jõudsalt oma uusmüügi turuosa 1,8 protsendilt ligi 3 protsendini,” ütles Pajoma.

Endise Krediidipanga põhjal loodud

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mis kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga enamusosanikul, 19 ühistust koosneval Coop Eestil on 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti. Pangal on 16 kontorit ja 28 pangapunkti, mis asuvad erinevates Coopi kauplustes üle Eesti.

Coop Pank loodi senise AS Eesti Krediidipanga põhjal. Alates möödunud aasta oktoobrist on panga uus ametlik ärinimi Coop Pank AS.

Loe veel - Uudised

Üles