Kontakteeru meiega

Daimlerist sai Taxify juhtinvestor

Majandus.ee Taxify Foto: REUTERS/Ints Kalnins
Taxify suunab investeeringu tehnoloogilistesse arendustesse ning laienemisse Euroopa ja Aafrika turgudel. Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Uudised

Daimlerist sai Taxify juhtinvestor

Euroopa juhtiv transpordiplatvorm Taxify kaasas 175 miljonit dollarit, juhtinvestoriks oli Saksamaa autotootja Daimler. Tehinguga kasvas Taxify väärtus miljardi dollarini.

Investeerimisringis osales ka Taxify strateegiline partner Hiina sõidujagamisettevõte Didi. Uute investoritena lisandusid Euroopa kasvuettevõtetele keskendunud riskikapitali fond Korelya Capital, Eesti riskikapitalifond United Angels ja TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus. Taxify juhatusse hakkab kuuluma ka Daimleri esindaja.

Investeering arendustesse

Taxify kaasasutaja ja tegevjuhi Markus Villigi sõnul suunab ettevõte investeeringu tehnoloogilistesse arendustesse ning laienemisse eeskätt Euroopa ja Aafrika turgudel. “Meie suurim väljakutse on parima tiimi kasvatamine. Soovime aasta lõpuks kasvatada meeskonda 300 inimese võrra, väga suur rõhk on inseneridel ja andmeteadlastel,” ütles ta.

“Daimleri mobiilsete teenuste kasutajaid on täna üle maailma 22 miljonit, seda nii sõidujagamise kui kombineeritud transpordi valdkonnas. Taxify täiendab kiiresti kasvava ja globaalse ambitsiooniga sõidujagamisplatvormina suurepäraselt meie olemasolevat ja kasvavat mobiilsusteenuste partnerite võrgustikku,” ütles Daimleri mobiilsete ja finantsteenuste juht Jörg Lamparter.

Villig Euroopa üks väljapaistvamaist juhtidest

Taxify asutas 2013. aastal toona 19-aastane Markus Villig. Täna on Taxify kõige kiiremini kasvav sõidujagamisplatvorm maailmas, millel on üle 10 miljoni kasutaja ning üle poole miljoni juhi rohkem kui 25 riigis.

Forbes on paigutanud Markus Villigi Euroopa kolmekümne väljapaistvama alla 30-aastase juhi hulka. Samuti paigutas Nordic Business Report äsja Markus Villigi mõjukaimate Põhja-Euroopa noorte ettevõtjate pingerivis teisele kohale. Tänavu pälvisid Markus ja Martin Villig Eesti aasta ettevõtja auhinna maailma juhtivalt ärikonsultatsioonide ettevõttelt Ernst & Young.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles