Kontakteeru meiega

EAS ei toeta ookeanikalade akvaariumi ehitamist Dirhamisse

Meeleavaldus Dirhami meelelahutuskeskuse vastu. Foto: EESTI MEEDIA/SCAPIX BALTICS/MADIS SINIVEE
Meeleavaldus Dirhami meelelahutuskeskuse Meritäht vastu. Foto: EESTI MEEDIA/SCAPIX BALTICS/MADIS SINIVEE

Uudised

EAS ei toeta ookeanikalade akvaariumi ehitamist Dirhamisse

EAS teatas täna, et ei anna toetust Mellson Grupp OÜ esitatud projektile „Kogu pere külastuskeskus Sea Star/Meritäht“. Esitatud plaan näeb ette Dirhamisse turismiatraktsiooni rajamist, mis hõlmab muuhulgas ookeanikalade akvaariumi, veekeskust ja seiklusparki. EASi hindamiskomisjon leidis puudujääke projekti eelarves.

„Vaatamata sellele, et projektil oleks majanduslik mõju piirkonna ettevõtlusele ning potentsiaal koostööks teiste turismiettevõtjatega, polnud EASile esitatud põhitaotlus komisjoni hinnangul sellisel tasemel, et see planeeritud eelarve piires reaalselt ellu viia. EAS tegi projekti menetlemisel koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste ekspertidega,“ kommenteeris EASi turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmer. Vürmer lisas, et EAS menetleb kõiki rahastamistaotlusi vastavalt Eesti seadustele, Euroopa Liidu struktuurifondide reeglitele ja toetuse andmise tingimustele, sealhulgas hindamismetoodikale.

Vaidlustamise suhtes infot veel pole

Mellson Grupi idee näeb ette Dirhamisse multifunktsionaalse turismiatraktsiooni rajamist, mis hõlmab ookeanikalade akvaariumi, veekeskust, seiklusparki, teaduskeskust, sukelduskeskust ja siseranda.

Mellson Grupp OÜ juhatuse liige Mart Vahtel ei tea veel, kas vaidlustada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) otsust projekti mitte toetada. “Kahjuks ma pole isegi veel materjalide tutvunud, tõesti ei oska kommenteerida hetkel. Võibolla kommenteerivad need, kes otsuseid teevad,” ütles Vahtel BNS-ile.

2,3 miljoni suurune taotlus

Rahvusvahelise pereturismi atraktsiooni toetuse andmise tingimuste kohaselt on projektitaotluste menetlemine kaheetapiline: eeltaotlus ja seejärel põhitaotlus. 2016. aasta lõpus esitas Mellson Grupp OÜ EASile eeltaotluse rahvusvaheliste pereturismi atraktsioonide toetuse saamiseks summas 2,3 miljonit eurot.

Käesoleva aasta märtsis esitas Mellson Grupp OÜ komisjonile põhitaotluse, mida hinnati vastavalt toetuse andmise tingimustele. Põhitaotlust hinnati vastavalt kehtivale valikumetoodikale nelja hindamiskriteeriumi lõikes: projekti mõju meetme eesmärgi ja tulemuste saavutamisele; arendatava atraktsiooni rahvusvaheline konkurentsivõime; projekti põhjendatus, projekti kuluefektiivsus ja arendatava atraktsiooni jätkusuutlikkus ning taotleja organisatsiooniline võimekus ja projektimeeskonna võimekus.

Loe veel - Uudised

Üles