Kontakteeru meiega

EAS panustab Stora Ensosse ligi 200 000 eurot

Stora Enso. Foto: REUTERS/Ints Kalnins
Stora Enso. Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Uudised

EAS panustab Stora Ensosse ligi 200 000 eurot

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab ligi 200 000 euroga Stora Enso Tallinna teenusekeskuse arendamist kogu kontserni peamiseks finantsteenuste keskuseks. Muuhulgas tuuakse Eestisse töökohad mujalt Euroopast ja Indiast, samuti plaanitakse arendada robootikat.

„Stora Enso Grupi otsus luua peamine ja keskne finantsteenuste keskus just Tallinnasse on tunnustuseks nii siinsele arengupotentsiaalile kui ka kohalikule majanduskeskkonnale,“ ütles Stora Enso Tallinna finantsteenuste keskuse juht Martin Leiger. Tema sõnul luuakse lisaks otseselt finantsarvestusega seotud rollidele Tallinnasse ka täiesti uute valdkondadega seotud ametikohti. Keskuse arendamine hõlmab ka töö ületoomist erinevatest Euroopas ja Indias asuvatest teenuskeskustest, kohapealse töötajaskonna kasvu ca 60 inimese võrra ning kõrget lisandväärtust loovate töökohtade loomist.

Arendatakse ka robootikat

„Lisaks traditsioonilisematele jagatud finants- ja raamatupidamisteenustele hakkab Tallinnas toimuma protsesside pidev arendamine, tõhustamine ja automatiseerimine, muuhulgas robootika rakendamine, mis annab inimestele võimaluse tegeleda suuremat lisaväärtust loovate tegevustega. Meil on väga hea meel, et EAS toetab aktiivselt meie püüdlusi edendada Eesti kui teenusekeskuse sihtkoha konkurentsivõimet ülemaailmses tihedas konkurentsis,“ sõnas Leiger.

EAS näeb suurt lisandväärtust

EASi välisinvesteeringute keskuse juhi Allan Seliranna sõnul on Stora Enso finantskeskuse laiendamine Tallinnas hea näide sellest, kuidas Eesti majandusarengut kiirendada. „Meie eesmärk on tuua Eestisse selliseid investeeringuid, mis looks tarku töökohti, oleks suure lisandväärtusega ja viiks meie majandust võimalikult hoogsalt edasi. Stora Enso plaan luua Tallinnasse tugev kompetentsikeskus, mis on suunatud protsesside automatiseerimisele, uute digitaalsete tehnoloogiate rakendamisele ja andmeanalüüsile seda kindlasti ka teeb,“ ütles Selirand.

Puidu- ja paberimaailmas suurtegija

Stora Enso on maailmaturul juhtiv taastuvate lahenduste pakkuja pakendamise, biomaterjalide, puitkonstruktsioonide ja paberi vallas, kelle klientide hulka kuuluvad pakenditootjad, kaubamärgiomanikud, paberi- ja kartongitootjad, kirjastajad, jaemüüjad, trükikojad, töötlejad ja ehitusettevõtted. Stora Enso annab enam kui 30 riigis tööd umbes 26 000 inimesele ning 2017. aastal oli nende müügikäive 10 miljardit eurot ja ärikasum 1 miljard eurot. Stora Enso aktsiad on kantud Nasdaq Helsinki ja Stockholmi börside nimekirja.

Loe veel - Uudised

Üles