Kontakteeru meiega

Eesti Aasta Ettevõtjateks krooniti Taxify asutajad

Autor: Tiit Mõtus

Uudised

Eesti Aasta Ettevõtjateks krooniti Taxify asutajad

Eile õhtul kuulutati Kultuurikatlas toimunud galal välja EY Eesti Aasta Ettevõtja 2018, kelleks on Taxify asutajad Martin ja Markus Villig.

Tiitli pärinud vennad sõidavad 2018. aasta juunis Monacosse, et esindada Eestit EY Maailma Aasta Ettevõtja ärifoorumil – tegemist on maailma ühe prestiižseima ettevõtjatele suunatud konkursiga.

Kõik tänavu finaali jõudnud ettevõtjad on EY partneri Ranno Tingase sõnul omas valdkonnas silmapaistvalt edukad ning väärt tunnustamist. “Vendade Villigite kasuks otsustas žürii nende silmatorkava ettevõtlikkuse ning uusi turge vallutav kasvuloo tõttu. Taxify tegevusi kõrvalt vaadates võib eeldada, et tegu on tõeliselt rahvusvahelise eduloo alles esimese etapiga,” ütles Tingas. Markus ja Martin Villigi ettevõte Taxify on 2013. aastal asutatud eestimaine tehnoloogiafirma, mis arendab ülemaailmset transpordiplatvormi.

Ettevõtja elutööpreemia pälvinud Enn Kunila on üks erakapitalil põhineva investeerimis- ja valdusettevõtte NG Investeeringud suuromanikke. Paljudele on Kunila tuntud ka kui kunstikoguja ja –tutvustaja, kelle südameasjaks on Eesti kuldaja kunstiga tegelemine ning selle tutvustamine kodumaal ja väljaspool Eestit.

“Elutööpreemia laureaadile omaselt iseloomustab Kunilat soov anda tagasi oma kogukonnale kui ka riigile. Sellised ettevõtjad on märk ühiskonna küpsusest ning sellest, et olulised pole mitte tänased lahendused, vaid homsed võimalused,” lausus Tingas.

EY Eesti Aasta Ettevõtja 2018 konkursi žüriisse kuulusid: Aavo Kokk (Catella Corporate Finance OÜ), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam OÜ), Marika Priske (Sotsiaalministeerium),Meelis Atonen (Tavid AS), Reet Roos (Inspired Universal McCann OÜ), Viljar Arakas (EFTEN Capital AS) ning EY Eesti Aasta Ettevõtja 2017 laureaadid Arno Kütt ja Peep Kuld (Cleveron AS / ON24 AS).

Jätka lugemist
Sulle võib huvi pakkuda...
Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles