Kontakteeru meiega

Eesti ja Hiina hakkavad koos põllumajandust arendama

Tarmo Tamm, Maaeluminister. Foto: SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA/SCANPIX
Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on hiinlased huvitatud Eesti teadlaste kogemustest kartulikasvatusel. Foto: SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Uudised

Eesti ja Hiina hakkavad koos põllumajandust arendama

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas Hiina põllumajandusminister Han Changfuga Eesti-Hiina tegevuskava koostöö edendamiseks põllumajanduses. Eestile pakuvad huvi Hiina teravili ja uudsed kasvatustehnoloogiad, samuti tuntakse huvi koostöö vastu Hiina põllumajandusülikoolidega.

„Tegevuskava on vajalik praktilise koostöö edendamiseks ja sidemete loomiseks erinevates valdkondades, näiteks põllumajanduskaubandus, põllumajandusteadus ja tehnoloogia ning maaelu areng,“ selgitas Tarmo Tamm. Maaeluministri sõnul on koostöö kahe riigi vahel väga hea, tänu sellele on soodus aeg uute eesmärkide seadmiseks.

Hiinasse lubatava Eesti toidu hulk kasvab

Hiina turule pääsemine on töömahukas protsess, mis hõlmab meie järelevalvesüsteemi ja ettevõtete hindamist Hiina imporditingimustele vastavaks ning ekspordist huvitatud ettevõtete registreerimist Hiinas. Eesti ja Hiina on viimaste aastate jooksul kirjutanud alla mitmele toiduohutuse protokollile ja Hiina turule lubatud Eesti toidukaupade hulk kasvab.

„Hiina turg on suur ja Eesti põllumajandustootjatele ja toidutööstustele atraktiivne. 2017. aastal oli Hiina müüdavate toidukaupade maht 6,3 miljonit eurot, mis on viiendiku võrra enam kui aasta varem,“ kirjeldas olukorda maaeluminister Tarmo Tamm.

Eesti-Hiina ühine kartulilabor

Tegevuskavas on välja toodud ka koostöö põllumajandusteaduse ja tehnoloogia valdkonnas, kus Eestil on ette näidata juba mõned edusammud. „Eelmise aasta sügisel sõlmisid Eesti Taimekasvatuse Instituut ja Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemia koostöölepingu, et luua ühine kartulilabor ning teha ühist kartuligeneetika ja -aretuse alast teadustööd. Hiina kartuliaretuse põhiprobleemid on põua- ja haiguskindlus ning seepärast on nad huvitatud Eesti teadmistest ja kogemustest,“ ütles Tarmo Tamm.

Eestile pakuvad huvi Hiina teraviljasordid ja uudsed kasvatustehnoloogiad, mida saab rakendada siin erinevate kultuuride kasvatamisel. Lisaks soovime leida koostööpartnereid Hiina põllumajandusülikoolide seast, kellega arendada toidutehnoloogia ja aiandussaaduste töötlemise teemalist koostööd. Toimunud on kohtumised Harbini Põllumajandusülikooliga, aga konkreetsete koostööprojektideni ei ole veel jõutud.

Loe veel - Uudised

Üles