Kontakteeru meiega

Eesti jäätisepulber lööb Hiinas laineid

Majandus.ee: Revala jaatisepulber Foto: EAS
Revala jäätisepulber valiti Hiina toidumessi innovaatilisemate hulka, fotol Revali tiimiliikmed Liisa Lepplaan, Kai Lehe ja Helen Einroos. Foto: EAS

Uudised

Eesti jäätisepulber lööb Hiinas laineid

Täna Shanghais stardipaugu saanud toidumessil SIAL China 2018 on üleval ka EASi kokku pandud riiklik ühisstend. Messil toimuva innovatsioonikonkursi kümne finalisti hulka valiti Eesti ettevõtte Revala OÜ jäätisepulber. 

„SIAL China on aasta-aastalt kasvanud ja kindlustanud oma positsiooni kui juhtiv rahvusvaheline mess toiduainetööstuse professionaalidele. Tegemist on Aasia suurima toiduinnovatsiooni messiga, mis pakub võimalust nii kohalikule kui ka rahvusvahelisele ettevõtlussektorile laiendada turustusvõimalusi ja suurendada rahvusvahelist koostööd toiduaine- ja joogitööstuses,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane. Eesti ettevõtetest osalevad messil EBM Grupp, Heimtal Spirits, A. Le Coq, Saku Õlletehas, Balsnack, Revala, Vigala Piimatööstus ja Koch.

Eesti innovaatiline jäätisepulber

Messi raames toimuva innovatsioonikonkursi SIAL Innovation 2018 kümne finalisti hulka valiti ka Eesti ettevõtte Revala OÜ jäätisepulber. Revala juhataja Rein Viilu sõnul on nad pikalt koostööd teinud teadus-arenduskeskuse BioCC-ga, et teha jäätisepulbrist tervislikum toode. Ühe näitena tooteinnovatsioonist toob Viilu välja probiootikumide lisamise jäätisepulbrisse.

„SIAL China messile läheme ootustega leida uusi edasimüüjaid just Hiina turule. Hiina on jäätise jaoks kiiresti arenev turg ning uuendusmeelsed hiinlased on nišitoodetest väga huvitatud,“ võttis Viilu oma ootused kokku.

Aina paremad võimalused Hiina turule sisenemiseks

Trendid nagu linnastumine, sissetulekute suurenemine, laiema keskklassi tekkimine ning keskkonna- ja tervisealase teadlikkuse tõus mõjutavad tugevalt hiinlaste tarbimisvõimalusi ja -harjumusi ning tekitavad vajaduse uute toodete ja teenuste järele. Sellest tulenevalt on Eesti ettevõtetel ka paremad võimalused Hiina turule sisenemiseks.

EAS koos Eesti ettevõtjatega käis messil ka eelmisel aastal, kui messist võttis osa 3200 eksponenti 67 riigist ning 80 000 külastajat. Sel aastal oodatakse üle 110 000 külastaja ja 3400 eksponendi. Mess toimub 13 hallis ja rohkem kui 160 000 ruutmeetril. Eesti stend asub kolmes hallis.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles