Kontakteeru meiega

Eesti sai esimese küberjulgeoleku-diplomaadi

SVEN MIKSER FOTO: SANDER ILVEST/POSTIMEES/SCANPIX
Välisminsiter Sven Mikser määras Heli Tiirmaa-Klaari Eesti esimeseks küberjulgeoleku-diplomaadiks. Foto: SANDER ILVEST/POSTIMEES/SCANPIX

Uudised

Eesti sai esimese küberjulgeoleku-diplomaadi

Välisministeerium teatas täna, et tööd alustas esimene küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar.

„Küberturvalisus on olnud meie riiklik prioriteet juba aastaid ning küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatilise esindaja määramine on üks loomulik samm selle valdkonna tegevuste arendamisel,” sõnas välisminister Sven Mikser. „Digitaalse riigina on Eesti jaoks oluline, et rahvusvaheline koostöö küberturvalisuse valdkonnas muutuks veelgi tõhusamaks,“ lisas ta.

Heli Tiirmaa-Klaari sõnul on jätkuvaks globaalseks väljakutseks käitumisreeglite kehtestamine küberruumis. „Oluline on jätkata Eestis juba alustatud tööd küberruumis kehtiva rahvusvahelise õiguse analüüsi osas, samuti kaasuda rahvusvahelistesse protsessidesse kübernormide ja usaldusmeetmete arendamisel küberruumis. Lisaks on plaanis jätkata Eesti aktiivset osalust käimasolevates ELi ja NATO küberalgatustes ning arendada kahepoolset küberjulgeoleku alast koostööd Eestile oluliste liitlastega,“ sõnas ta.

Esindaja peamisteks ülesanneteks on küberjulgeolekut puudutava Eesti välispoliitika kujundamine, selle koordineeritud elluviimise tagamine ja Eesti seisukohtade esitamine välispoliitiliste platformide raames ja rahvusvahelisele koostööle kaasaaitamine küberjulgeoleku valdkonnas.

Loe veel - Uudised

Üles