Kontakteeru meiega

Eestis jätkub e-riigihangete võidukäik

Uudised

Eestis jätkub e-riigihangete võidukäik

Mullu korraldatud 10 375 riigihankest viidi elektrooniliselt läbi tervelt 93% hangete koguarvust. 

Rahandusministeeriumi koostatud 2017. aasta riigihangete statistika lühikokkuvõttest selgub, et möödunud aastal alustatud hangete kogumaksumuseks kujuneb pisut üle 2 miljardi euro. Kokku on veebruari alguse seisuga sõlmitud eelmisel aastal alustatud hangete tulemusena 12 200 hanke- ja raamlepingut. Lepingu sõlminud pakkujatest 87% olid väikese- ja keskmise suurusega ettevõtted ning 13% ulatuses suurettevõtted – komisjoni silmis ongi riigihangete üks eesmärk edendada just väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid.

Eesti on e-riigihangete poolest EL-is eeskujuks

„Hea meel on tõdeda, et Eesti on Euroopa Liidus esirinnas e-riigihangete läbiviimises, sest möödunud aastal korraldati elektroonilisi riigihankeid 93 protsenti hangete koguarvust,“ ütles rahandusministeeriumi asekantsler Raigo Uukkivi, märkides, et e-riigihangete arv on kasvanud eelmise tulemusega võrreldes 3 protsendi võrra.

E-menetlusi saab registris läbi viia juba alates 2011. aastast. Hetkel käib riigihangete ja riigiabi osakonnajuhataja Kristel Mesilase sõnul koostööd rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskuse ja Nortal ASiga registri arendustöö, et sügisel oleks võimalik üle minna uuendatud ning ajaga kaasas käivale registrile, mis võimaldab paindlikku tegevuste järjestust ja hanke osade eri aegadel menetlemist.

„Riigihangete korraldamine keskse riigihangete registri kaudu tagab, et teave korraldatavatest riigihangetest jõuab paremini ettevõtjateni üle Eesti,” märkis Mesilane.

Riigihangete statistika 2017. aastal

Riigihangetest korraldati sarnaselt aasta varasemale tulemusele 40% ulatuses teenuste tellimiseks, veidi üle 30% asjade ostmiseks ning natuke alla 30% ehitustöödeks, mille osakaal suurenes võrreldes eelneva aastaga.

Sarnaselt aasta varasemaga viidi hangetest 58% läbi lihthankena, 29% avatud menetlusena ning väljakuulutamiseta ja lihtsustatud korras 5%.

Majandusliku soodsuse kasutamise hindamiskriteerium jäi samale 16% tasemele võrreldes aasta varasemaga. Enam kasutatakse seda tingimust suuremahulistes hangetes. Üle rahvusvahelise piirmäära hangetes oli osakaal 27% kõigist hankemenetlustest ja alla rahvusvahelise piirmäära 14%. Samal ajal vähenes keskkonnahoidlikke tingimustega hangete osakaal 6 protsendilt aastaga 4 protsendile.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles