Kontakteeru meiega

Eestis kasvasid mullu sularahakogused

Allikas: G4S

Uudised

Eestis kasvasid mullu sularahakogused

Kui meie läänenaaber Rootsi seisab silmitsi sularahadefitsiidiga, siis Eestis on suundumus sularaha kasutamisel sootuks vastupidine: koos majanduse elavnemisega on kasvanud ka Eestis sularaha kasutamine. 

Sularahatöötluse ja -veo teenust pakkuva turvaettevõtte G4Si andmetel näitab seda ettevõtte sularahakeskustes käideldava raha maht ja pangaautomaatides ringleva rahahulga kasv. Kui 2016. aastal töötles turvafirma Tallinnas, Tartus ja Jõhvis asuvates sularahakeskustes kokku 9,8 miljardit eurot, siis 2017. aastal kasvas see summa 300 miljoni euro võrra 10,1 miljardi euroni.

Pangaautomaatide rahaga täitmise ja tühjendamise maht kasvas sularahavedajatel aastaga 400 miljoni euro võrra – 7 miljardilt eurolt 7,4 miljardi euroni.

Praegune sularahakasutus ületab eelmise buumi näitajaid

„Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on sularaha kasutamine Eestis hoopis kasvanud ja ületanud eelmise majanduskasvu kõrgaja taseme,” ütles G4S Eesti sularahadivisjoni juht Peeter Torim. “Vaatamata sellele, et erinevaid makseliike sularaha- ja kaardimaksete kõrvale luuakse pidevalt juurde, on sularaha ning selle kättesaadavus tarbijatele endiselt oluline ja vajalik.”

Torimi sõnul võeti eelmisel aastal Eesti Panga andmetel siinsetest automaatidest välja ühes kuus keskmiselt 333 miljonit eurot, mis on 9 miljoni võrra rohkem kui 2007. aastal, mil majandus oli tippvormis – 324 miljonit eurot.

G4S täidab, tühjendab ja valvab kõiki sularahaautomaate üle Eesti. „Meie hoiame silma peal pangaautomaatide täituvusel ja saadame sularahavedajad neid täitma või tühjendama. Samuti teeme lihtsamaid hooldustöid SEB sularahaautomaatidele,“ lisas Torim.

Sularahakasutuse tippaeg Eestis on suvepuhkusteks populaarsetel kuudel juulis ja augustis ning jõulukuul detsembris, sest siis tarbitakse rohkem.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles