Kontakteeru meiega

EL annab ringmajandusele hoogu juurde

Majandus.ee: Ringmajanduse skeem. Joonis: Ragn Sells
Ringmajanduse põhimõtteis selgitav skeem. Joonis: Ragn Sells

Uudised

EL annab ringmajandusele hoogu juurde

Euroopa Komisjon hakkab hindama, kas praegune Euroopa Liidu õigusraamistik on sobiv ringmajanduse eesmärkide täitmiseks. Ringmajandus on majandussüsteem, mille põhimõte on säilitada materjalide ja toodete väärtust võimalikult kaua.

Euroopa Komisjon avaldas tegevuskava, mille käigus hinnatakse, kas praegune EL ringmajanduse õigusraamistik on sobiv seatud eesmärkide täitmiseks. Hindamise ajendiks on soov edendada vastupidavamate, taaskasutatavate ja parandatavate toodete arendamist. Hindamise tulemustel selguvad esialgsed valikud edasisteks tegevusteks, kui see peaks vajalikuks osutuma.

Jäätmetete vähendamine miinimumini

Et paljud loodusvarad on piiratud, on vaja leida keskkonnaalaselt ja majanduslikult jätkusuutlik viis nende kasutamiseks. Ringmajanduse põhimõtte eesmärgiks on säilitada materjalide ja toodete väärtust võimalikult kaua. Selleks on võetud siht vähendada jäätmeteke ja materjalikasutus miinimumini ning pärast toote kasutusaja lõppu hoida materjali tootmises, kasutades seda üha uuesti.

Suur potentsiaal tekstiilitööstuses ja ehituses

Tänasel päeval osa EL poliitikast toetab ringmajandust, kuid on ka valdkondi, mis seda hoopis piirab. Euroopa Komisjoni sõnul käsitleb tegevuskava ka neid tooteid, mille osas praegu konkreetsed eeskirjad puuduvad, kuid millel on ringmajanduse seisukohalt suur potentsiaal. Eelkõige on sellisteks toodeteks tekstiil, ehitustooted, kosmeetika, toit ja joogid ning mööbel. Kuni 4. juunini on võimalik tegevuskava osas avaldada oma arvamust ja teha ettepanekuid.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles