Kontakteeru meiega

Elering pani Eesti-Soome gaasiühendusele nurgakivi

Balticconnector gaasitoru. Foto: Elering

Uudised

Elering pani Eesti-Soome gaasiühendusele nurgakivi

Elering teatas täna, et Balticconnectori-nimelise Eesti-Soome gaasiühenduse kompressorjaamale pandi nurgakivi. Balticconnectori ühendus võimaldab aastal 2020 luua ühtse Soomet ja Balti riike hõlmava gaasituru.

Eesti-Soome gaasiühendus koos Lõuna-Eestisse rajatavate objektidega maksab kokku ligukaudu 300 miljonit eurot ja Euroopa Liit rahastab projekti pea 200 miljoni euroga. Balticconnectori peamiseks eesmärgiks on parandada piirkonnas gaasiga varustatust ning võimaldada luua Soome ja Balti riikide ühise gaasituru aastal 2020.

Meres 77 kilomeetrine gaasitoru

Balticconnectori merealuse osa pikkus Paldiskist kuni Inkooni Soomes on 77 kilomeetrit. Gaasitoru võimaldab maagaasi kahesuunalist liikumist. Ühenduse läbilaskevõime on 7,2 miljonit kuupmeetrit gaasi ööpäevas ehk 0,3 miljonit kuupmeetrit gaasi tunnis. Balticconnectori maapealse osa pikkus on Eestis 55 ja Soomes 21 kilomeetrit.

Kohal ka ministrid

„Eesti avas gaasituru reaalselt konkurentsile mõne aasta eest ning vaba konkurents on juba toonud kasu nii tarbijatele kui kauplejatele. Loodan, et ka Soome liitub peatselt liberaliseeritud gaasituruga riikide perre,“ ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi Balticconnectori nurgakivi panekul. Nurgakivi panekul osalesid Eleringi ja Soome riigile kuuluva Baltic Connector OY juhtide kõrval Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen, Soome keskkonna-, energia ja elamuminister Kimmo Tiilikainen ning Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles