Kontakteeru meiega

Erdoğan ei taha enam iPhone’e ega USA ehitusmaterjale

Erdogani Türgis pole iPhone enam teretulnud. Foto: REUTERS/Umit Bektas
Erdoğani Türgis pole iPhone enam teretulnud. Foto: REUTERS/Umit Bektas

Uudised

Erdoğan ei taha enam iPhone’e ega USA ehitusmaterjale

Vastusena USA president Donald Trumpi väljakuulutatud majandussanktsioonidele teatas Türgi valitseja Recep Tayyip Erdoğan täna, et asub USA päritolu elektroonikat boikoteerima.

Ameerika pastori Andrew Brunsoni kinnihoidmise üle tülli keeranud USA ja Türgi suhted ei näita paranemise märke. Pastorit on kinni hoitud alates 2016. aastast, mil ta arreteeriti seoses Türgis toimunud riigipöördekatsega. Juuli lõpus teatas USA asepresident Mike Pence, et riik plaanib Türgi vastu majandussanktsioone, kui pastorit ei vabastata.

Eelmisel reedel kuulutaski president Trump lubatud sanktsioonid välja: Türgi alumiiniumile ja terasele sätestati kahekordsed impordimaksud. Nagu Trumpile kombeks, andis ta impordimaksude tõstmisest teada Twitteri teel.

Vastusena  Trumpi väljakuulutatud majandussanktsioonidele teatas Erdoğan täna, et Türgi asub USA-päritolu elektroonikat boikoteerima. Eraldi tõi Erdoğan välja, et Apple’i poolt toodetavad iPhone’id ei ole enam riigis teretulnud. Just neid telefone on Erdoğan varem kasutanud. Hiljem kinnitas riigipea, et Türgi asub boikoteerima ka USA ehitusmaterjale.

 

Loe veel - Uudised

Üles