Kontakteeru meiega

ERGO: mida teha, kui jalgrattur põhjustab õnnetuse?

Jalgrattur liiklusõnnetuses, kindlustus. Foto: JAANUS LENSMENT/PM/SCANPIX BALTICS
Jalgrattur liikluskindlustust sõlmida ei saa. Foto: JAANUS LENSMENT/PM/SCANPIX BALTICS

Uudised

ERGO: mida teha, kui jalgrattur põhjustab õnnetuse?

Soojadel kuudel on sagenenud sõidukite ja jalgratturite omavahelised kokkupõrked. ERGO kahjukäsitluse klienditeeninduse osakonna juht Taavi Kööts selgitab, millisel juhul on abi kindlustusest ja millisel mitte.

Kui õnnetuse põhjustaja on sõiduki juht, siis üldjuhul teatakse, et autole tekkinud kahjud aitab katta kaskokindlustus või tuleb need kõrvaldada enda vahenditega. Küsimused tekivad aga siis, kui õnnetuse põhjustaja on jalgrattur.

“Jalgratturi süül sõidukile tekitatud kahjusid saab sisse nõuda jalgratturilt, kaskokindlustuse olemasolul saab pöörduda ka kindlustusseltsi poole ning omavastutuse osa kahju põhjustajalt tagasi nõuda. Kui autole on sõlmitud vaid kohustuslik liikluskindlustus, siis tuleb osapooltel kahjude korvamise osas ise kokku leppida ja hüvitist saab nõuda vaid jalgratturilt. Liikluskindlustus kahjustatud sõiduki kahjusid ei korva,” selgitas Kööts.

Jalgratturit aitab sageli vastutuskindlustus

Kahjuhüvitise sissenõudmiseks on oluline iga juhtum osapooltel sündmuskohal korralikult fikseerida. Kui kokkulepet sõlmida ei õnnestu, siis tuleks juhtunust teavitada ka politseid. Päästeametit ja politseid tuleb kindlasti teavitada juhul, kui jalgrattur või autojuht on saanud kokkupõrke tulemusel tervisekahjustusi.

Kuigi jalgrattale liikluskindlustust sõlmida ei saa, pakuvad erinevad seltsid Köötsi sõnul sageli kodukindlustuse juurde laiendatud vastutuskindlustust. “See katab enamasti ka kolmandale isikule õigusvastaselt tekitatud kahjud ning kindlustuskaitse laieneb üldjuhul ka pereliikmetele. Nii on kaitstud ka lapsed, kes sageli ettevaatamatusest autodele teede ristumiskohtades ette sõidavad. Esmapilgul sõidukile sellises olukorras tekitatud tühisena näivad kahjustused võivad taastamisel päris kulukaks osutuda,” lisas Kööts.

Loe veel - Uudised

Üles