Kontakteeru meiega

Ettevõtlussektori aastaseks kasvuks tervelt viis protsenti

Uudised

Ettevõtlussektori aastaseks kasvuks tervelt viis protsenti

Statistikaameti andmetel oli 2017. aastal ettevõtlussektori kogukasum 2,8 miljardit eurot – see on 5% suurem tulemus kui aasta varem. 

Kasvuga olid õnnistatud pea kõik tegevusalad, ent suurima panuse sektori kogukasumisse andsid töötleva tööstuse ning veonduse ja laonduse ettevõtted. Töötleva tööstuse kasum suurenes 2016. aastaga võrreldes ligi kolmandiku võrra ning seda mõjutas põhiliselt elektroonika-, kütteõlide ja toiduainete tööstuse kasumite suurenemine. Suurimateks kasvu pidurdajateks osutusid kinnisvara ning hulgikaubandusettevõtted.

Ettevõtted müüsid 2017. aastal kaupu ja teenuseid 55 miljardi euro eest, mis on 10% rohkem kui aasta varem. Müügitulu suurenes enim veevarustuse, kanalisatsiooni ning jäätme- ja saastekäitluse tegevusalal.

Ettevõtete kulud suurenesid 2016. aastaga võrreldes 10 protsenti, sealhulgas tööjõukulud üheksa protsenti.

Suurimad investeerijad olid töötleva tööstuse, veondus- ja laondus- ning kaubandusettevõtted, kes tegid ligi poole ettevõtete koguinvesteeringutest. Võrreldes 2016. aastaga suurenesid kõik investeeringud, neist enim investeeringud arvutisüsteemidesse.

Lähemalt loe ERR-ist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles