Kontakteeru meiega

Euroopa lennundust ootab ees keeruline suvi

Lennundust ootavad keerulised ajad. Foto: Masakatsu Ukon
Lennundust ootavad keerulised ajad. Foto: Masakatsu Ukon

Uudised

Euroopa lennundust ootab ees keeruline suvi

Esmaspäeval Belgia lennuliiklust tugevalt häirinud Brussels Airlines pilootide streik jätkub homme, kuna lennufirma töötajad ei ole jätkuvalt jõudnud ettevõtte juhtkonnaga töötasude osas kokkuleppele.

Lennureisijate õiguste eest võitleva ettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul näitavad viimased nädalad, et Euroopa lennundussektorit ootab ees väga keeruline suvi. „Lennufirmade kasvavate kasumite valguses tunnevad töötajaid, et nad väärivad töötasuna senisest suuremat osa ettevõtte tulust,” ütleb ta. “Streikimine on lennundustöötajate õigus ja loomulik reaktsioon olukorrale, mis on nende suhtes ebaõiglane. Samas on oluline, et streikide taustal ei unustataks ära ka reisijate õigusi.“

Ettekavatsetud streik kompensatsiooni ei too

Homme jätkuva Brussels Airlinesi lennumeeskonna streigi tõttu ära jäänud lennud mõjutavad ligi 29 000 reisija lennuplaane. Tänas kehtiva regulatsiooni kohaselt ei ole aga lennufirmadel kohustust maksta reisijatele ettekavandatud streigi korral hilinenud või ära jäänud lennu eest moraalse kahju kompensatsiooni.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles