Kontakteeru meiega

EVAL-i kõneisik süüdistab BNSi eksitamises

BNS. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/SCANPIX
BNS-i peatoimetaja Kalev Korvi sõnul kaitseb meediafirma hea meelega oma õigusi Pressinõukogus. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/SCANPIX

Uudised

EVAL-i kõneisik süüdistab BNSi eksitamises

BNS teatas, et Eesti Väikeaktsionäride Liidu (EVAL) kõneisik Margus Moor, kes veel kolmapäeval rääkis, et Liisa Oviiri sunddividendide eelnõu on nende koostatud, hakkas neljapäeval seda eitama, saates muuhulgas laiali pressiteate, milles süüdistab BNS-i “teadlikult lugeja eksitamises”.

Eesti Väikeaktsionäride Liidu (EVAL) kinnitusel sisaldab BNS-i vahendusel ilmunud artikkel „Oviiri sunddividendide eelnõu tuli hämara rahastusega MTÜ-st“ moonutatud informatsiooni ja valeväiteid ning kaalub Pressinõukogusse pöördumist. “Antud artiklis on eelnõu autori kirjeldamise osas ajakirjanik tahtlikult või tahtmatult lugejaid eksitanud, mille tõttu kaalub EVAL pressinõukogusse pöördumist,“ märkis Moor neljapäeval avaldatud pressiteates.

BNS-i peatoimetaja Kalev Korvi sõnul selgub aga BNS-i ajakirjaniku ja Margus Moori telefonivestluste salvestustelt, et Moor ise on asunud vassima. “Ajakirjanik küsis Moorilt üheselt Liisa Oviiri poolt riigikogu menetlusse antud eelnõu kohta, mille osas kinnitas Moor sõnaselgelt, et see on EVAL-i kaasabil koostatud. Täpselt nii kajastas BNS seda teemat ka oma kolmapäeva õhtuses uudises. Pärast uudise avaldamist aktiviseerus Oviir, kes polnud teema sellise kajastusega rahul, kuid BNS-i pakutud võimalust vastulauseks siiski ei kasutanud. Neljapäeva hommikul asus aga Moor BNS-i ajakirjanikku ründama, üritades väita, et kolmapäevastel telefonivestlustel rääkis ta hoopis ühe teise eelnõu kavandist. Ometi seda telefonivestluste salvestistelt kuulda pole, vastupidi, Moorilt küsiti Oviiri esitatud eelnõu kohta ja selle osas jagas Moor ka selgitusi, mainides ka ise nii Oviiri kui ka eelnõu riigikogu menetlusse andmist,” rääkis Korv.

Ta lisas, et BNS kaitseb hea meelega oma õigusi Pressinõukogus, seda enam, et telefonivestluse salvestistelt on üheselt mõistetavalt aru saada, et Moori neljapäevast reageeringut saab pidada vassimiseks. Ühtlasi on Moor oma neljapäevases pressiteates omistanud BNS-i ajakirjanikule Huko Aaspõllule väiteid, mis ei vasta tõele. Nii väidab Moor, et selgitas BNS-i ajakirjanikule, et see eelnõu, mille EVAL esitas õiguskomisjoni ja see eelnõu, mille Liisa Oviir algatas, on kaks erinevat eelnõud ning mille autorid on ka erinevad. “Tegelikult ei puudutanud ajakirjanik vestluses Mooriga kordagi mõne teise eelnõu teemat, mistõttu ei tõstatunud kordagi ka võimalus erinevaid eelnõusid võrrelda või selle kohta selgitusi jagada,” märkis Korv.

Loe veel - Uudised

Üles