Kontakteeru meiega

Haigekassa kahjum kahanes

Haigekassa. Foto: LIIS TREIMANN/SCANPIX
Haigekassa. Foto: LIIS TREIMANN/SCANPIX

Uudised

Haigekassa kahjum kahanes

Eesti Haigekassa jäi tänavu esimesel poolaastal 7,6 miljoni euroga miinusesse, teatas ERR. Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kahjum kahanes.

Haigekassa 2018. aasta eelarves kavandati esimese poolaasta tulemiks 24,7 miljoni euro suurust miinust, tegelikult jäi see number 7,6 miljoni euro juurde. Haigekassa tulud kasvasid esimesel poolaastal möödunud aasta sama ajaga võrreldes 89,9 miljonit eurot ehk üle 16 protsendi. Ka tervishoidu suunatud raha suurenes 78 miljoni euro võrra.

Ühe kindlustatu kohta kuus tehtud kulud on aastaga kasvanud 15 protsendi võrra. Kui näiteks 2013. aastal oli selleks 56 eurot kuus ja mullu 75 eurot kuus, siis tänavu esimeses poolaastas kasvas keskmine kulu inimese kohta 86 euroni.

Prognoositust rohkem laekumisi

Eelarve täitmist on aruande kohaselt kõige enam mõjutanud see, et sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa on laekunud prognoositust suuremas summas.

Lisaks on prognoositust vähem kasutatud tervishoiuteenuseid, mida omakorda on kõige enam mõjutanud eriarstiabiks ette nähtud raha plaanitust väiksem kasutus. Selle põhjusena tõi haigekassa välja, et ravi rahastamise lepingud, mis tervishoiuteenuste pakkujatega sõlmiti, olid eelarvest mõnevõrra väiksemad, et maandada võimalikust ületööst ja ülikallitest ravijuhtudest tulenevaid riske.

Arvatust vähem kasutasid Eesti kindlustatud ka ravi välisriigis ja kindlustatutele kompenseeritavaid ravimeid. Küll aga kasutati prognoositust enam ajutise töövõimetuse hüvitist.

Loe lähemalt ERRist.

Loe veel - Uudised

Üles