Kontakteeru meiega

Heiki Rits asub juhtima Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon EVEA Heiki Rits. Foto: EVEA/Erik Prozes
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni uueks presidendiks valiti Heiki Rits. Foto: EVEA/Erik Prozes

Uudised

Heiki Rits asub juhtima Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) teatas, et üldkoosolek valis esindusorganisatsiooni uueks presidendiks Heiki Ritsi. Organisatsiooni asepresidentideks said Marina Kaasi ning Jako Laanemägi.

Eesti vanim esindusorganisatsioon Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) valis üldkoosolekul uue volikogu ning presidendi ja asepresidendi. Värske president Heiki Rits tänas varasema töö eest eelmist presidenti Kersti Krachti, kes keskendub edaspidi poliitikale. Kracht kuulub alates eelmisest aastast Tallinna linnavolikogu EKRE fraktsiooni. „Samuti täname senist tegevjuhti Raivo Altmetsa ning asepresident Vahur Kivistikku,“ lisas EVEA uus president Rits.

Eestis 99% väikeseid ettevõtteid

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) osakaal Eesti majanduses on väga suur. Koguni 99 protsenti kõikidest Eesti ettevõtetest on väikesed ehk kuni viiekümne töötajaga ettevõtted. Euroopa Komisjoni ülevaade toob välja, et Eesti ettevõtted on tublid – uute ettevõtete ellujäämise määr on Euroopa üks kõrgemaid. Samuti loovad rohkem kui pooled neist viie aasta jooksul vähemalt kaks uut töökohta.

Bürokraatiat ei talu

SEB Baltimaade ettevõtlusbaromeetri andmetest selgus, Eesti väike- ja keskmised ettevõtted näevad käibekasvu pidurdumise põhjusena kõrget maksukoormust, koormavat seadusandlust ja liigset bürokraatiat. Värskelt EVEA asepresidendiks valitud Marina Kaas rõhutas, et just väikeettevõtjad on Eesti majanduse selgroog ning südametunnistus, kelle huvide eest EVEA täna seisab. “Eesti väikeettevõtja – aga Eesti ettevõtetest on väikesed ligi 99% – ei talu bürokraatiat ja ootab terve majanduse võitu. Kogu majanduskeskkond peab olema terve ehk hea tervise juures ja stabiilne – regulatsioonid on asjakohased, elu edasi viivad ja ettevõtlust ning ettevõtlikkust toetavad,” selgitas Kaas.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles