Kontakteeru meiega

Helm pälvis Soome Tolliameti teeneteristi

Marek Helm. Foto: PM / Scanpix Baltics / Konstantin Sednev
Marek Helm Nortali kontori ees. Foto: PM / Scanpix Baltics / Konstantin Sednev

Uudised

Helm pälvis Soome Tolliameti teeneteristi

Eesti Maksu- ja Tolliameti endine peadirektor Marek Helm pälvis esimese eestlasena Soome Tolliameti teeneteristi. Helmi tunnustati teeneteristiga silmapaistva panuse eest Soome ja Eesti ametite koostöö edendamisel.

Soome Tolliameti peadirektori asetäitja Jarkko Saksa sõnul on Marek Helm Soome ja Eesti tolliametite heade suhete kehastus. „Marek on andnud isikliku panusega olulise tõuke Eesti ning Soome ametkondade – ja eelkõige Soome Tolliameti ning Eesti Maksu- ja Tolliameti – koostöö tugevdamiseks. Ta on ühtlasi ka esimene eestlane, keda on tunnustatud Soome Tolliameti teeneteristiga,“ lisas Saksa. Soome Tolliameti teenetemärgi annab välja Soome rahandusminister, lähtudes Soome Tolliameti peadirektori soovitusest.

Marek Helmi sõnul on tunnustus suur au: „Ma hindan kõrgelt aastatepikkust suurepärast koostööd Soome Tolliameti kolleegidega. See on heade partnerlussuhete ja inimeste isikliku panuse tulemus“. EMTA peadirektorina juhtis Helm kaasaegsete maksukogumise lahenduste ning e-maksuameti teenuste arendamist ja juurutamist, aidates EMTA-l tõusta maailma parimate maksuametite hulka.

Tänaseks on Marek Helm liitunud ühe Eesti suurima tarkvaraettevõtte Nortaliga. „2017. aasta algusest olen liikunud erasektorisse ning võtnud vastu põnevad väljakutsed Nortalis. Aitan ehitada innovaatilisi maksusüsteeme ning eksportida Eesti e-edulugu Lähis-Idas ja Aafrikas,“ lisas Helm.

Loe veel - Uudised

Üles