Kontakteeru meiega

Hiina survestab ELi USA kaubanduspoliitikale vastu astuma

Hiina, Euroopa Liit ja kaubandussuhted. Foto: AFP/THIERRY CHARLIER
Hiina on asunud survestama Euroopa Liitu, et luua ühine rinne USA president Donald Trumpi kaubanduspoliitika vastu. Foto: AFP/THIERRY CHARLIER

Uudised

Hiina survestab ELi USA kaubanduspoliitikale vastu astuma

Hiina on asunud survestama Euroopa Liitu, et luua ühine rinne USA president Donald Trumpi kaubanduspoliitika vastu, kirjutas täna Reuters. Väidetavalt soovib Hiina ELiga ühist karmi avaldust teha, kuid ELi ametnikud ei vaata asjale soosivalt.

Hiina ametnikud on teinud kohtumistel Brüsselis, Pekingis ja Berliinis ettepanekuid luua kahe majandustegija vahel liit, pakkudes hea tahte märgiks Hiina turu suuremat avanemist. Üks ettepanek on väidetavalt olnud ka Hiina ja ELi ühine tegevus USAle ja Maailma Kaubandusorganisatsioonile vastandumiseks.

Euroopa Liit vaatab aga asjale negatiivselt ning on siiani mõtte Pekingiga ühes Washingtoni vastu minemisest tagasi lükanud. ELi diplomaatide sõnul soovivad nad USAd ümbritsevate kaubanduspingete suhtes võimalikult neutraalseks jääda ega taha pooli võtta. Samuti pole Hiina kinnine turg ELile meelt mööda ning Reutersi sõnul nõustub EL USA kriitikaga Hiina-suunal. Sellegipoolest ei nõustu EL Trumpi administratsiooni meetoditega ning kaubanduskonfliktide ülespuhumisega.

Trumpil on õnnestunud läänemaailm oma tegutsemisega segadusse ajada ning analüütikute sõnul üritab Hiina seda ära kasutada. Väidetavalt oleks Hiinale nii majanduslikult kui poliitiliselt soodne see, kui Euroopa Liit ja USA enam üht sammu ei sooviks astuda. Viimaste suurkohtumiste ajal nähtu on seega Hiinale enamgi kui meeltmööda.

 

Loe veel - Uudised

Üles