Kontakteeru meiega

Instagram allus Venemaa tsensuuriametniku nõudmistele

Uudised

Instagram allus Venemaa tsensuuriametniku nõudmistele

Instagram allus Venemaa internetitsensori nõudele keelata riigis ligipääs opositsioonipoliitikust Aleksei Navalnõi postitustele, mis on seotud korruptsiooniväidetega prominentsete isikute suhtes. 

Navalnõi jagas nii Instagramis kui ka Youtube’is materjali, kus miljardärist Oleg Deripaska ning temaga jahil kohtunud Venemaa asepeaminister Sergei Prihhodko on opositsioonitegelase silmis kahtlustatavad korruptsioonis, kirjutab BBC.

Kuna vastav materjal mõisteti kohtuotsusega Deripaska privaatsuse rikkumiseks, nõudis Venemaa mõlemal kanalil vastava sisuga postituste peitmist. Vastasel juhul ähvardas sotsiaalmeediakanaleid oht Venemaal blokeerituks saada.

Kui Facebooki poolt omatav pildipõhine rakendus Instagram otsustas Vene internetitsensorile vastu tulla ning ligipääsu Navalnõi postitustele keelata, siis Google’i alla kuuluv Youtube pole videot siiani veel saidilt eemaldanud. 25-minutilisel klipil on hetkeseisuga vaatamisi juba 5 miljoni jagu.

Navalnõi pani Instagrami häbiposti

Navalnõi ise mõistis Instagrami tegevuse hukka Twitteri vahendusel, kus süüdistab ettevõtet “illegaalsele tsensuurinõudele” alla vandumist. “Häbi sulle, Instagram!” seisab opositsioonipoliitiku postituses.

Tuleb ka välja, et nii mõnedki internetiteenuse pakkujad on takistanud omalt poolt ligipääsu Navalnõi kodulehele, täites Venemaa Rozkomnadori korraldust. Poliitiku toetajad said kiiresti aga üles koopia Navalnõi saidist ning vastupanu Venemaa tsensuuritalitlusele internetis jätkub.

Instagramis toimuva eest vastutav Facebook usub, et kui riik leiab postituse rikkuvat kohalikke seadusi, on nendepoolne pöördumine kanalile õigustatud. Taolised sooviavaldused vaadatakse hoolikalt seadusandluse valguses läbi ning kui nõue on asjakohane, muudetakse vastava sisuga postitus ligipääsmatuks.

Youtube pole siiani kommentaari andnud.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles