Kontakteeru meiega

Inteli tegevjuht müüs firma aktsiaid, olles teadlik turvaveast

Foto: Jonas Svidras

Uudised

Inteli tegevjuht müüs firma aktsiaid, olles teadlik turvaveast

Novembri lõpus üllatas Inteli tegevjuht Brian Krzanich ärimaailma, otsustades näiliselt ühegi ajendita müüa märkimisväärse osa ettevõtte aktsiatest. Nüüd, vastselt avalikuks tulnud Inteli protsessorite turvariski valguses on näha aga selget põhjust: Krzanich oli juba siis turvaveaga kursis. 

Inteli tegevjuht Brian Krzanich pani 29. novembril avalikkuse kulme kergitama – 25 miljoni dollari väärtuses müüdud aktsiad pole miski, mis suudaks tähelepaneliku avalikkuse nina alt küsimusi tekitamata läbi lipsata. Kuigi ettevõte väidab, et aktsiate hulgi müümine oli osa nende müügistrateegiast ning polnud kuidagi seotud protsessorite turvaveaga, jutustavad avalikkusele teadaolevad faktid väheke teist laadi loo.

Business Insideri sõnul on kinnitatud fakt, et Inteli esindaja sõnul tegi Google kiibitootjale märkimisväärse turvariski teatavaks juba juunikuus. See tähendab, et turvaviga oli ettevõttele teada juba pool aastat, enne kui avalikkust sellest teavitada otsustati.

Firma märgib, et aktsiate novembris müümise otsus olevat tegevjuhi Krzanichi poolt müügiplaani sisse pikitud juba varem – see olevat osa nende müügistrateegiast. Siiski on kindel see, et plaan müüa suures koguses aktsiaid pandi paika alles oktoobris – mitu kuud peale turvariski avastamist.

Turvariski avalikustamine on pannud Inteli aktsiad langema. Laiema avalikkuse teavitamisel langesid aktsiad kolmapäeval 3%, neljapäevase seisuga on nende väärtus kukkunud 5% väärtuses.

Inteli aktsia väärtuse muutumist saad vaadata siit.

 

 

 

 

 

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles