Kontakteeru meiega

Jaanuaris kasvas mullusega võrreldes eestimaisete toodete eksport

Uudised

Jaanuaris kasvas mullusega võrreldes eestimaisete toodete eksport

Kaupade väljavedu suurenes selle aasta jaanuaris mullusega võrreldes 9%, sissevedu vähenes aga 8% võrra. Eesti päritoluga kaupade osatähtsus eksporditavatest kaupadest kasvas mullusega võrreldes 11% võrra. 

Selle aasta jaanuaris veeti Eestist välja 1 miljardi euro väärtuses kaupu, sisse imporditi aga 1,2 miljardi euro eest.

Jaanuaris eksporditi enim naaberriikidesse

Eestist väljaveetavate kaupade peamisteks sihtriikideks olid Soome (17% koguekspordist), Rootsi (12%) ja Läti (10%).

Soome eksporditi enim metalli ja metalltooteid, Rootsi elektriseadmeid ja tööstustooteid (nagu puitmajad, padjad ja tekid) ning Lätti mineraalseid tooteid (nagu elektrienergia ja kütuselisandid), põllumajandussaaduseid ja toidukaupu ning transpordivahendeid.

Kaupade väljavedu suurenes enim Soome, Kanada ja Läti suunas, vähenes aga Rootsi puhul.

Eesti kaupade osatähtsus väljaveos kasvas

Positiivne tõusutrend leidis aset Eesti päritoluga kaupade osatähtsuse kasvuga: selle aasta jaanuaris väljaveetud kaupade osamäär oli tervelt 74% koguekspordist, olles 11% suurem kui mullu samal kuul.

Enim suurenes Eesti päritolu mineraalsete toodete (kütuselisandid, põlevkivikütteõli), mehaaniliste masinate (masinate osad) ning mitmesuguste tööstustoodete (puitmajad, mööbel) eksport. Peamiste sihtriikide seas oli Eesti päritolu kaupade ekspordi osatähtsus suurim (üle 90%) ekspordis Hollandisse, Rootsi ja Taani.

Import

Selle aasta jaanuaris veeti sisse kõige enam kaupu soomest (13% koguimpordist), Saksamaalt (10%), Rootsist (9%) ja Lätist (9%).

Põhjanaabritelt imporditi kõige rohkem elektriseadmeid ja mineraalseid tooteid (nagu mootorikütus ja elektrienergia), Saksamaal ja Rootsist veeti sisse kõige rohkem transpordivahendeid ja elektriseadmeid, Lätist aga põllumajandussaaduseid ja toidukaupu ning samuti mineraalseid tooteid (nagu mootorikütust ja maagaasi).

Import vähenes enim Soomest, Leedust ja Poolast, ent kasvas ligi  Lätist, Rootsist ning ligi viiekordselt Valgevenest.

Kaupadest veeti Eestisse sisse enim elektriseadmeid, mineraalseid tooteid ning transpordivahendeid. Enim vähenes transpordivahendite sissevedu. Suurenes mehaaniliste masinate, metalli ja metalltoodetening elektriseadmete import.

Tänavu jaanuaris vähenes võrreldes 2017. aasta sama kuuga väliskaubanduse ekspordi mahuindeks 3% ja impordi mahuindeks 1%.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles