Kontakteeru meiega

Jahedad ilmad tõid päikesereiside müügibuumi

Päikesekaitse. Foto: Tomas Salas / Unsplash
Eestlased eelistavad oktoobrit veeta Vahemere ääres. Foto: Tomas Salas / Unsplash

Uudised

Jahedad ilmad tõid päikesereiside müügibuumi

Jahenenud ilmad on pannud Eesti inimesi hoogsalt suve pikendama ning endale eelolevateks kuudeks soojamaareise broneerima, teatas reisifirma Go Travel. Populaarseimad paigad sügiseseks päikesereisiks on Vahemere maad.

“Suvelõpu kartus hakkab kohale jõudma ja suvepikenduse reise broneeritakse väga hoogsalt. Enam kui pool päringutest, mis sisse tuleb, on just septembriks-oktoobriks, nende kõrval küsitakse palju pakkumisi ka eelolevaks talveks,” ütleb Go Traveli turundusjuht Anu Vane. “Oktoober on puhkusereisiks ilmselt aasta parim kuu, kuna siis on korraga valikus kõige enam sihtkohti, kuhu pakettreise korraldatakse, ning Vahemere ääres on kliima siis veel mõnusalt suvine.”

Kuldne kolmik: Türgi, Kreeka, Küpros

Go Traveli statistika järgi küsitakse kõige rohkem pakkumisi Türki ja Kreekasse, samuti Küprosele. Septembri lõpus ja oktoobris pakuvad need sihtkohad eestlasele sobivat kliimat, kus ööpäevased temperatuurid jäävad keskeltläbi 15 ja 25 kraadi vahele ning ka meri on soe.

“Kui neist midagi esile tuua, siis ehk Küprost: reisipaketi hind võib olla küll pisut kallim kui Türgis-Kreekas sama hotellikategooria, kuid Küpros pakub neist kolmest kõige kuumemat kliimat,” selgitas Vane. “Ujuda saab igal pool mõnusalt, sest Vahemeri on jõudnud terve suve soojeneda ning hakkab alles oktoobris tasapisi jahtuma, jäädes siiski veel 22-23 kraadi kanti.”

Oktoobris soodsam

Anu Vane sõnul on hooaja lõpupoole reisides plussiks see, et inimesi on vähem liikvel kui suvisel tippajal, mis tähendab, et teenindajatel on rohkem aega kliendiga tegeleda ja tunglemist on vähem.

“Paljud südasuvel turistidest üle ujutatud paigad saavad alles oktoobris tagasi oma tõelise näo ja mõnusalt kohaliku õhustiku. Arvestama peab, et mõned atraktsioonid võivad kuu lõpu poole juba suletud olla, kuid selle korvavad soodsamad hinnad – südasuvise hinnatasemega võrreldes võib sama hotelli nädalane pakett maksta isegi kuni paarsada eurot vähem,” kinnitas Vane.

“Kuigi Eesti inimene armastab tuntud ja kindlaid puhkusesihtkohti, on ta valmis avastama ka uusi ning seetõttu küsitakse meilt päris tihti, et mida põnevat veel pakkuda saame,” ütles Vane. “Kindlasti tasub puhkuseplaane reisikonsultandiga arutada ja pakett büroost osta, sest ainult nii on võimalik garanteerida murevaba puhkus. Omal käel lennupileteid osta ja hotelle broneerida on tore, aga samas ka riskantsem, kuna siis ei pruugi lendude tühistamise ja muude ootamatuste korral eestikeelset abi kusagilt saata. Välismaiselt vahendajalt ostes ei kaitse klienti ka Eesti tarbijakaitse.”

Loe veel - Uudised

Üles