Kontakteeru meiega

Ka mobiilse andmeside hind võib Euroopas ühtlustuda

Majandus.ee: Facebook privaatsussatted. Foto AFP / MLADEN ANTONOV
Rändlustasude täielikku ühtlustumist võib oodata lähiaastatel. Foto AFP / MLADEN ANTONOV

Uudised

Ka mobiilse andmeside hind võib Euroopas ühtlustuda

Enne rändlustasude kaotamist valdas Eesti side-ettevõtteid segadus, sest Eestis on andmeside Lõuna-Euroopast tunduvalt odavam, kirjutab ERR. Eesti operaatorid saavad seetõttu tegutseda jätkusuutlikuse mehhanismi all, mis siiski võimaldab rakendada välismaal olles veel lisatasusid.

“Tänu sellele erandile, mida Eestile võimaldati, oleme suutnud nüüd selle kulu jagada aastate peale ära, et see ei tulnud meile ühe korraga kõik sisse. See on aidanud seda asja meil ikkagi positiivsena hoida ja see võimaldab nii klientidele, kui meile järkjärgulist üleminekut, et me ei pea sundima neid uusi pakette kasutama ja teiselt poolt me ei pea seda kulu korraga sisse võtma,” rääkis “Aktuaalsele kaamerale” Telia erakliendiüksuse direktor Holger Haljand.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul võib rändlustasude täielikku ühtlustumist oodata lähiaastatel, kui Euroopa Liidus andmeside hulgihinna tase kokkulepitud miinimumini jõuab. “Ma usun, et järgmise aastate jooksul jõuab kätte see hetk, kus me räägime Euroopa ühisest sideturust. Tõepoolest, siis ei ole vahet, kas sa oled Põhjamaade operaatorite klient või Lõunamaade operaatorite klient,” lausus Ploomann.

Loe lähemalt ERRist.

Loe veel - Uudised

Üles