Kontakteeru meiega

Käibemaksuseadus muutub vautšeritele ja digiteenustele

Majandus.ee: Käibemaks, Rahandusministeerium, Toomas Tõniste. PM/SCANPIX BALTICS/TAIRO LUTTER
Rahandusminister Toomas Tõniste ütles täna muudatuse kohta: „Nende ettevõtjate asjaajamine, kes müüvad välismaale digiteenuseid väikses mahus, muutub lihtsamaks ja see on kindlasti positiivne.“ Foto: PM/SCANPIX BALTICS/TAIRO LUTTER

Uudised

Käibemaksuseadus muutub vautšeritele ja digiteenustele

Rahandusministeerium teatas täna, et valitsus kiitis heaks järgmisest aastast kehtima hakkavad käibemaksuseaduse muudatused. Muudatus kehtestab maksureeglid vautšeritele ja lihtsustab piiriüleste digiteenuste maksustamist väikeettevõtjatele.

„Nende ettevõtjate asjaajamine, kes müüvad välismaale digiteenuseid väikses mahus, muutub lihtsamaks ja see on kindlasti positiivne. Kui selline piiriülene käive on ettevõtjal alla 10 000 euro, saab ta edaspidi deklareerida ja maksta maksu Eestis ning ei pea vaevama end teiste riikide maksureeglitega. Seni ei olnud nende teenuste osas piirmäära ja ettevõtjal tuli erinevate müügisihtkohtade maksureegleid järgida kohe esimesest käibeeurost,“ rääkis rahandusminister Toomas Tõniste.

Alates 2015. aasta kehtib EL-is põhimõte, et elektroonilise side teenuste ja elektrooniliselt osutatavate teenuste käive tekib teenuse saaja riigis. Seega tekib sellisel ettevõtjal maksukohustus igas liikmesriigis, kuhu ta oma teenuseid müüb. Nüüd võimaldatakse sellistele teenustele piirmäära 10 000 eurot ja kuni see pole täitunud, on ettevõtjal õigus järgida maksustamisel oma riigi reegleid. Piirmäära ületamisel tuleb siiski järgida tarbija asukohariigi reegleid.

Ühtlustub vautšerite maksustamine EL-is

Eelnõuga võetakse üle ka EL-i direktiiv 2006/112/EÜ, mis peab lihtsustama, ajakohastama ja ühtlustama vautšerite käibemaksureegleid. Põhiline erinevus vautšerite maksustamisel EL-is on see, et osa liikmeriike maksustavad vautšereid nende väljastamisel ja osa vautšeri vahetamisel kauba või teenuse vastu. Muudatuse kohaselt tekib käive vautšeri väljastamisel, kui on teada vautšeriga seotud kauba võõrandamise või teenuse osutamise koht ja maksumäär. Muud põhimõtted ei muutu.

Muutub ka impordikäibemaksu deklareerimine

Kolmandaks muutub veidi õigus deklareerida impordikäibemaks käibedeklaratsioonil. Eelnõuga jäetakse seadusest välja nõue, et isiku nullprotsendilise käibe osakaal kogukäibest peab aastas olema vähemalt 50%. Uue tingimusena lisandub aga laitmatu ärialase maine nõue. Tänu leebemale käibenõudele avaneb impordikäibemaksu lihtsama deklareerimise õigus kuni 3300 isikule.

Seadus jõustub kava kohaselt 2019. aasta 1. jaanuaril.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles