Kontakteeru meiega

Kas Saksamaa lahendab uue “Marshalli plaaniga” migratsioonikriisi?

Angela MerkelFoto: REUTERS/Yves Herman
Angela Merkel. Foto: REUTERS/Yves Herman

Uudised

Kas Saksamaa lahendab uue “Marshalli plaaniga” migratsioonikriisi?

Saksamaa on lubanud pakkuda maksusoodustusi Aafrika riikidesse investeerivatele ettevõtetele, et majanduse turgutamise kaudu migratsioonikriisi leevendada. II maailmasõja-järgset Lääne-Euroopat üles ehitada aidanud toetusplaani järgi on hakatud ideed juba kutsuma uueks “Marshalli plaaniks”.

Reuters teatas täna, et Saksamaa kavatseb toetada Aafrika riikidesse investeerimist. Saksamaa arenguminister Gerd Mülleri sõnul on eesmärgiks taastada 1980-aastatel kehtinud süsteem, mis aitas Aafrika riikidesse investeerimise korral algseid investeerimisriske hajutada. “Samuti kavatsen ma toetada soodsaid eritingimusi Aafrikasse-investeeringute maksustamisel,” ütles minister pühapäeval.

Kuigi plaanist ei ole veel palju teada, kutsutakse seda juba “Aafrika Marshalli plaaniks” – seda USA poolt II maailmasõja-järgsele Euroopale pakutud abipaketi järgi. Plaan on osa Angela Merkeli poolt eestveetavast initsiatiivist, mille eesmärgiks on vähendada Euroopa-suunalist migratsiooni. Merkeli sõnul on Euroopa-poolne majandustoetus vajalik selleks, et võita Aafrika riikide poolehoid ning saada neilt tuge migratsiooni vähendamiseks.

Loe veel - Uudised

Üles