Kontakteeru meiega

Kas uus hakkepuidu-katlamaja toob Tapale soojahinna languse?

Tapa katlamaja soojahinna langus majandus.ee
Foto: N.R. Energy

Uudised

Kas uus hakkepuidu-katlamaja toob Tapale soojahinna languse?

Sügisel uue, kaasaegse hakkepuidul töötava katlamaja kasutusele võtnud soojatootja N.R. Energy esitas mitme suurkliendi lisandumise tulemusena Konkurentsiametile taotluse langetada Tapa kaugküttepiirkonnas soojusenergia hinda 15 protsenti.

Taotletavaks soojusenergia piirhinnaks on 57,70 eurot/MWh, mis on 15 protsenti madalam hetkel kehtivast hinnast. Võrreldes uue, hakkepuidul töötava kaasaegse katlamaja kasutusele võtmise eelse ajaga langeb Tapa elanike toasooja hind 26 protsenti. N.R. Energy kasutab hetkel Tapal kolme katlamaja ning üle 2 kilomeetri kaasaegseid eelisoleeritud kaugküttetorustikke. Eelmise aasta septembri keskel lõpetatud uuendustööde käigus rajati Tapale uus 7-megavatine hakkepuidul töötav põhikatel ning renoveeriti olemas olnud õlikatlamaja koos kahe põlevkiviõlil töötava katlaga koguvõimsusega 9,2 megavatti.

Languse tagaks Tapa kaitseväelinnaku soojustamine

„Põhiline tegur, mis lubab hinda langetada, on mitmeaastaste läbirääkimiste tulemusena Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusega sõlmitud leping, millega hakkasime varustama soojusenergiaga Tapa kaitseväelinnakut. Nende läbirääkimiste käigus saavutati Tapa linna elanike jaoks oluline kokkulepe, et soojuse hind saab olema ühine, see tähendab ka madalam kogu kaugküttepiirkonnas. Soojuse hinna alanemine on toonud kaasa ka uued kaugküttega liitumishuvilised: liitumisleping on juba sõlmitud firmadega Universal Industries ja OG Elektra Tapa Kaubanduskeskus, otsustamise ning allakirjutamise staadiumis on Tapa Autobussipargi ja Eesti Raudtee nelja hoone, sealhulgas ajaloolise Tapa vaksalihoone liitmine kaugküttevõrguga. Need liitumised loovad eelduse soojuse hinna langetamiseks ka tulevikus,“ selgitas N.R. Energy juhataja Ahto Tisler.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles