Kontakteeru meiega

Kaspersky kolib taristu Šveitsi

Kaspersky kolib Sveitsi. Foto: Reuters
Kaspersky looja Jevgeni Kasperski KGB kõrgema tehnikakooli vilistlane. Foto: Reuters

Uudised

Kaspersky kolib taristu Šveitsi

ERR teatab, et Vene küberturbefirma Kaspersky Lab, mida USA kahtlustab Venemaa luure aitamises, viib oma tuumiktaristu ja -tegevused Šveitsi. Firma tarkvara kasutab maailmas umbes 400 miljonit arvutit.

Kaspersky viirusetõrje tarkvara tootmine viiakse Zürichisse selle aasta lõpuks ning järgmisel aastal ehitatakse sinna andmekeskus, kus talletatakse suurem osa mittevenelastest klientide andmetest. “Selleks, et tagada täielik läbipaistvus ja rikkumatus, teeb Kaspersky nii, et selle tegevuse üle peab järelevalvet sõltumatu kolmas osapool, kes samuti asub Šveitsis,” lisas firma. Venemaa turule suunatud arendustöö ja sealse turu andmed püsivad Venemaal, lisas Kaspersky üks tipptöötajatest.

Kahtlused koostööst Vene luurega

USA keelas eelmisel aastal oma riigiametitel Kaspersky toodete kasutamise, sest kõrged USA luure- ja korrakaitseametite juhid muretsesid, et Kaspersky teeb koostööd Vene luurega. Kaspersky eitas väidet, et selle toodetes on “tagauksed”, mis lubaksid Venemaal luurata Kaspersky tarkvara kasutavate arvutite järele.

USA valitsusametnikud on muuhulgas varem selgitanud, et Kaspersky toodete kasutamise keeld on põhjendatud ainuüksi seoses Venemaa seadustega, mis võimaldavad Venemaa valitsusel pääseda iga hetk ligi Kaspersky serverites asuvatele andmetele.

Kaspersky Labi asutas 1997. aastal Venemaa kodanik Jevgeni Kasperski, kes on lõpetanud 1987. aastal KGB kõrgema tehnikakooli ning töötas enne erasektorisse suundumist Nõukogude Liidu sõjaväeluures ja kaitseministeeriumis.

Loe lähemalt ERRist.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles