Kontakteeru meiega

Kes oleks arvanud: lühem töönädal tõstab produktiivsust!

Nelja-päevane töönädal? Miks mitte! Foto: Panthermedia/Andriy Popov
Vaid neli päeva kestev töönädal? Miks mitte! Foto: Panthermedia/Andriy Popov

Uudised

Kes oleks arvanud: lühem töönädal tõstab produktiivsust!

Uus-Meremaa ettevõte Perpetual Guardian viis sel aastal läbi põneva eksperimendi – töötajatele anti iga nädal üks päev lisaks vabaks ning vaadati, kuidas see töötulemusi mõjutab. Üllataval kombel töötajate produktiivsus hoopis tõusis, mitte ei langenud.

200 töötajaga Uus-Meremaa ettevõte otsustas katsetada, kas vabade päevade hulga suurendamine – jättes palganumbrid samaks – mõjub töötajatele hästi. Katset jälgisid ka akadeemikud, kes töötajatelt infot kogusid ning neid jälgisid. Nii ettevõtte enda kui ka teadlaste sõnul oli katse üllatavalt edukas ning tööl veedetud päevad tavapärasest hoopis produktiivsemad.

Vähem Internetis passimist

“Meie jaoks on see õige tee,” ütles ettevõtte juht Andrew Barns Uus-Meremaa hommikusaatele. “Meie arvates on tänapäeval koduse elu ja kontoritöö balansseerimine väga keeruline, aga me tahaksime, et inimesed annaksid endast parima nii kontoris kui kodus. Seega on tegu loomuliku lahendusega.”

Eksperimenti jälginud akadeemik Helen Delaney sõnul tõusis nii töötajate motivatsioon kui soov panustada. Tema sõnul aitas produktiivsuse tõusule kaasa töötajatega koos planeerimine – näiteks pakkusid nad ise välja viise, kuidas kontoris vähem aega niisama Internetis surnuks lüüa.

Rahulolu tõus

Uurijate sõnul tõusis ettevõtte töötajate rahulolu ning stressitase langes. Ettevõtte juhi sõnul on töötajate heaolu nende endi kätes – kui tööd nelja päeva jooksul ära teha ei jõua, tuleb suu kolmepäevasest nädalavahetusest puhtaks pühkida. See tõstab töötajate huvi töö kiiresti tehtud saada ning mitte kontoris niisama aega veeta.

Ettevõtte sõnul on tegu esimese sarnase katsega ning nad loevad selle õnnestunuks. “Tagasiside on olnud väga positiivne. Mõned töötajatelt saadud kirjad on mind peaaegu pisarateni liigutanud,” selgitas tegevjuht telesaates. Südamliku näitena tõi ta välja ettevõttes töötavate üksikemade tagasiside, kelle sõnul muutis pikem nädalavahetus kogu nende elu. “Loodetavasti muudab see kõigi elu,” lisas ta.

Loe veel - Uudised

Üles