Kontakteeru meiega

Kevadised ilmad tõid kindlustusjuhtumite hüppelise tõusu

Majandus.ee Suvi. Foto: Samuel John
Päikeselised ilmad meelitasid sportima jakevadiste välitöödega alustama, mis tõi palju kindlustusjuhtumeid. Foto: Samuel John

Uudised

Kevadised ilmad tõid kindlustusjuhtumite hüppelise tõusu

Aprillis registreeriti ERGO kindlustuse poolt 2 381 kahjujuhtumit. Kahjude arv kasvas pea kõikides suuremates liikides. Eelkõige kasvasid kasko-, reisi- ja õnnetusjuhtumikahjud.

Kaskos oli tuntav hüppeline klaasikahjude kasv seoses kevadisemate ilmade tulekuga. Päikeselised ja soojemad ilmad meelitasid õue nii spordiga tegelema kui ka kevadiste välitöödega alustama, mistõttu oli rohkem ka õnnetusjuhtumikahjusid. Reisikahjude arvu põhjustas eelkõige aprillis olnud koolivaheaeg.

Suurim kahju aprillis oli Harjumaal toimunud põleng, mille tagajärjel hävis kompleksi peahoone. Eeldatav kahju suurus on 250 000 eurot. Tuli tegi kahju ka ühel kaubaveol, kui kahe sõiduki kokkupõrke tagajärjel süttis veok ning kust tuli jõudis ka haagises olnud kaubani. Eeldatav kahju ulatub 28 000 euroni.

Projekteerimisvead tõid kindlustusjuhtumi

Varakahjudest võib veel välja tuua ühe erialase vastutuskindlustuse juhtumi, kus projekti alusel teostatud ehitustööde käigus selgus, et projekti koostamisel oli arvutustes tehtud viga. Projekteerimisvea tõttu tuli tellijal teha täiendavaid kulutusi ehitustöödele. Kahju eeldatav suurus on 25 000 eurot.

Sõidukitega seotud suurimad kahjud olid tingitud põhiliselt liiklusõnnetustest. Suuremate juhtumite eeldatavad kahjusummad jäävad vahemikku 20 000 – 50 000 eurot.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles