Kontakteeru meiega

Khan: tehnoloogiasektor aitab Londonil Brexiti üle elada

Londoni linnapea Sadiq Khan, Brexit. Foto: AFP PHOTO / DANIEL LEAL-OLIVAS
Londoni linnapea Sadiq Khan arvab, et Brexit on ülejäänud Suurbritanniale ohtlikum kui Londonile. Foto: AFP PHOTO / DANIEL LEAL-OLIVAS

Uudised

Khan: tehnoloogiasektor aitab Londonil Brexiti üle elada

Londoni kui Euroopa tehnoloogiapealinna maine aitab linnal Brexiti üle elada, vahendab linnapea Sadiq Khani sõnu Reuters. Khani sõnad tulid vastukaaluks Ernst & Youngi hinnangule, et Saksamaa ja Prantsusmaa hakkavad investeeringuid rohkem ligi tõmbama kui Suurbritannia.

Ernst & Youngi poolt läbi viidud küsitluses selgus, et investorid peavad hetkel Saksamaad Euroopa kõige paremaks investeeringute sihtpunktiks. Edetabeli teisel kohal asub Prantsusmaa ning Suurbritanniale jääb kolmas koht. Esimest korda pärast 2004. aastat nähakse ka Pariisi investeerimist paremaks plaaniks kui Londonisse.

Linnapea ei nõustu

Londoni linnapea Sadiq Khan tõi aga välja, et tehnoloogiasektori – muuhulgas hiiglaste nagu Facebook, Amazon ja Google – investeeringud ning linna enda pingutused tõmbavad ligi ka teisi investoreid. Näitena tõi linnapea välja Londoni-poolseid pingutusi tehisintellekti arendamiseks linna hüvanguks.

Riigi finantspealinn seisab eraldi

Kuna aga London astub koos ülejäänud Suurbritanniaga 29. märtsil Euroopa Liidust välja, seab see tulevikuinvesteeringud küsimärgi alla. Khan, kes oli ka ise Brexiti vastu, muretseb küll ülejäänud Suurbritannia pärast, kuid näeb Londonit eraldiseisvana: “London on ülejäänud Suurbritanniast erinev. Meie tugevuseks on riigi finants-, kultuuri- ja poliitpealinnaks olemine ning see ei muutu.”

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles