Kontakteeru meiega

Kohustuslik biokütus mõjutas aprilli aktsiisitulu

Majandus.ee: Tankla Olerex biokütus aktsiis Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES
Seadusemuudatus tekitas aprillis kütuse varumise, mis omakorda mõjutab aktsiisitulu. Foto: MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES

Uudised

Kohustuslik biokütus mõjutas aprilli aktsiisitulu

Aprillis mõjutas aktsiisitulu kõige enam kütuseaktsiisi varumine, teatas Rahandusministeerium.

1. maist jõustus vedelkütuse seaduse muudatus, mille kohaselt peab kütuse tarnija tagama, et tarbimisse antud kütuseliiter sisaldab energiamahu järgi minimaalselt 3,1 protsenti biokütust. Biokütuse tase suureneb 2019. aastaks 6,4 protsendini ning jõuab 2020. aastaks 10 protsendini.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi sõnul oli Eesti Euroopa Liidus viimane riik, kes biokütuse kasutamist tarnijatelt ei nõudnud. Näiteks Lätis peab täna mootoribensiinis ja diislikütuses olema biokütust 5 protsendi mahu ulatuses ja Soomes 15 protsendi mahu ulatuses.

Seadusemuudatus tekitas aga aprillis kütuse varumise, mis omakorda mõjutab aktsiisitulu. Peamiselt varuti diislikütust, mille varude maht oli ligi 20 miljonit liitrit, mis vastab hinnanguliselt 10 miljonile eurole. Varud lastakse tarbimisse paari järgmise kuu jooksul.

Aktsiisitulu kokku tasuti aprilli eest 86,6 miljonit eurot ehk 38,5 protsenti rohkem kui 2017. aastal sama ajaga. Sealhulgas tasuti kütuseaktsiisi 54,8, tubakaaktsiisi 16,2 ning alkoholiaktsiisi 12,6 miljonit eurot.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles