Kontakteeru meiega

Krüptoraha turgutab Leedu majandust

Leedu Bitcoin. Foto: EMMANUEL DUNAND/AFP
Leedu majandusele ennustatakse krüptorahade toel kasvu. Foto: EMMANUEL DUNAND/AFP

Uudised

Krüptoraha turgutab Leedu majandust

Bitcoini-uudiseid vahendav portaal NewsBTC kirjutas eile, et Leedu majanduskasv hakkab krüptorahast lisatuge saama, kuid pankurite sõnul toetatakse sellega varimajandust ja avatakse uks Vene rahapesule.

Kuigi krüptorahade turul on olnud raske aasta, on Leedu viimastel kuudel paistnud silma krüpto-sõbralikkusega, mis võib tuua riigi majandusele lisatuge. Euroopa Komisjoni väitel võib avasüli krüptorahade vastuvõtt turgutada Leedu majanduskasvu.

Juhised ICOdeks

Kuu alguses avaldas Leedu rahandusministeerium juhised initial coin offerite ehk ICOde kohta. Koostatud juhised on tervelt 16 lehekülje pikkused. Kuigi ICOdele ja krüptorahadele on siiski määratud ka vastavad maksud ja regulatsioonid, on tegu üsnagi avatud lähenemisega.

Eesti Finantsinspektsiooni sõnul on ICOde näol tegu sellise mudeliga, mille puhul ettevõtja kaasab investoritelt investeeringuid mõnes ametlikus valuutas või virtuaalvääringus oma- või käibekapitali tarvis ning väljastab selle vastu plokiahelas (blockchain) kirjendatud ühikuid ehk inglise keeles token’eid.

Pankurid mures

Euroopa Keskpank on aga avaldanud muret, et krüptorahadega võib kaasneda varimajanduse hoogustumine. Lisaks muude illegaalsete tegude rahastamisele kardetakse, et krüptorahad aitavad pesta musta minevikuga raha. Osa sellest rahast võib olla aga pärit Venemaalt. Leedu keskpanga juhatuse liige Marius Jurgilase sõnul on nad aga riskidest teadlikud: “Me ei taha, et Vene kapital Leedu majandusse imbuks ja me tuletame kõigile pidevalt riske meelde.”

Loe Eesti Finantsinspektsiooni näpunäiteid ICOde kohta siit.

Loe veel - Uudised

Üles