Kontakteeru meiega

Kui palju maksab tass kohvi 43,378% inflatsiooniga Venezuelas?

Venezuela kriis ja inflatsioon. Foto: AFP PHOTO / FEDERICO PARRA
Mõned tänavakunstnikud kasutavad Venezuela bolivare käsitööks, kuna millekski muuks see enam eriti ei kõlba. Foto: AFP PHOTO / FEDERICO PARRA

Uudised

Kui palju maksab tass kohvi 43,378% inflatsiooniga Venezuelas?

Kui palju maksab tass kohvi Venezuelas – naftarikkas Lõuna-Ameerika riigis, mis viskleb juba teist aastat allakäiguspiraalis?

Ajakiri Bloomberg on loonud huvitava visuaalse graafiku, et illustreerida tassikese kohvi hinnatõusu majanduskrahhi keskmes siplevas Venezuelas – vaata graafikut siit. Aasta jooksul on kohvitassi hind tõusnud 2300 bolivarilt tervelt miljonini – kujundades inflatsiooniks 43,378%.

Analüütikute sõnul on tassitäie piimakohvi hind tänaseks tervelt viiendik riigi miinimumpalgast. Riigi miinimumpalk on hetkel väidetavalt 5 miljonit bolivari ehk umbes 1,45 dollarit. Kuna Venezuela levinuim rahatäht on 100 bolivarine, tasub ette kujutada paberipatakat, millega kohvi ostma minna – neid rahatähti peaks kohvi soetamiseks peos (või süles) olema 10,000.

Riik täielikus kaoses

Eelmisel nädalal avaldatud ÜRO raporti kohaselt on Venezuela õigussüsteem täielikult murenenud ning politseinikud viivad hukkamisi ellu ilma seadusliku aluse ega tagajärgedeta. Hinnanguliselt hukkus eelmisel aastal valitsuse-vastastes protestides 125 inimest.

Riigist on viimaste aastate jooksul põgenenud sadu tuhandeid inimesi, tekitades tööturupingeid ning ebakindlust üle kogu Lõuna-Ameerika. Venezuela president Nicolas Maduro süüdistab kriisis opositsiooni ning väidetavat USA-poolset kaubandussõda.

Loe veel - Uudised

Üles